Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után szájzár! Hogyan...

Foghúzás után szájzár! Hogyan lehetne enyhíteni?

Figyelt kérdés
Tegnap délután jobb alsó rágófogamat kihúzták. Már a helye nem is igazán fáj, na de fent az arccsontomnál borzalmasan. Nem tudom kinyitni, nem tudok a másik oldalon enni, mert harapni sem tudok, olyan mintha görcsbe lenne a jobb arcom.kicsit puffadt is, de 4 injekciót kaptam mire elzsibbadtam, igazából érthető. Lehet az injekció az oka, hogy nem megy a rágás illetve a száj kinyitása?
2021. szept. 24. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Ha már kiment a zsibbadás, akkor az más. Nem tudsz mit csinálni, ha a gyulladás meg a trauma elmúlik, akkor kb. 1 hét és magától megoldódik.
2021. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szájzár esetén a pihentetés helyett, folyamatosan tornáztatni kell az izmokat: nyissál, csukjál, körözzél az állkapcsoddal, artikulálj az arcizmaiddal...

Hátsó rágófogak húzásánál (főleg az alsó, leghátsó bölcsességfogak esetében) gyakori következmény a szájzár. Nem a szuritól van, hanem attól hogy a foghúzás során meg lett erőltetve az állkapcsod és ettől begörcsöltek az izmaid. Tornáztatással el fog múlni, de ha nagyon zavaró, hívd fel a fogorvosodat, hogy írjon fel izomlazítót (általában Mydetont szoktak adni rá). Illetve mivel hétvége van, keress fel egy fogorvosi ügyeletet, vagy ha az nincs a környéken, akkor egy háziorvosi ügyeleten is tudnak felírni.

2021. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt szájzáram és nekem is javasoltak tornáztatást, csak az a bibi, hogy nem tudod megtenni, legalábbis az első pár napban biztosan nem. Mydeton lehet, hogy jobb ötlet.
2021. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!