Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A páromnak nagyon büdös a...

A páromnak nagyon büdös a szája, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A fogait rendszeresen mossa, szájvizet is használ, azzal nincs gond. Az utóbbi időben viszont egyre több lyukas, rohadt foga lett (sajnos genetikailag hajlamos rá, meg a terhessége is rátett egy lapáttal). Próbáltam rávenni, hogy menjen el fogorvoshoz, de lehetetlen őt meggyőzni, mert fóbiás. Ha emberek közé megyünk, mindig rágózik, mert őt is zavarja a dolog, viszont amikor itthon vagyunk nem. Messziről érezni a szájszagát, valamilyen döglött állathoz tudnám hasonlítani. Megcsókolni sem igazán van kedvem. Mivel lehetne hatni rá, hogy végre elmenjen betömetni a fogait?

2021. okt. 12. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak megkell neki mondani. Először szépen, hogy büdös a szája később csúnyán. Addig mondogatni amíg nem bírja már hallgatni. Én a helyedben keresnék egy jó fogorvost, ahol fájdalom mentes fogászatot hirdetnek. Sajnos nem olcsó a magánrendelés. De államiba én sem mennék. Ha Pécsiek vagytok tudok ajánlani olyan helyet ahol nem fáj még a gyulladt fog kihúzása sem.
2021. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fújj, hát ez borzasztó.
2021. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt őszintén meg kell neki mondani, ne köntörfalazz.

Az én barátom gyakran elfelejt fogat mosni.

Mondtam neki, hogy mi lenne, ha többször mosná, mert ez elég igénytelen dolog. Azóta mossa, de van, hogy mondani kell, este pl mindig együtt mossuk meg.

2021. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy ez annyira kellemetlen téma, hogy nem lehet szépen mondani, úgyhogy én is azt javaslom, hogy légy ôszinte: ha nagyon büdös a szája, akkor így ezekkel a szavakkal kell elmondani. Értem, hogy fóbiája van, de ha már ennyi rossz foga van, akkor ez rég nem kenhető rá sem a terhességre, sem a genetikára. Ha én tudom magamról, hogy hajlamom van emlőrákra, mert anyukám is abba halt meg, akkor évente rohanok szűrésre és nem otthon várok addig, amíg a fél mellem le kell vágni és fél éven keresztül kemora mennem. Itt is ez a helyzet, minél tovább vár, egyrészről annál kellemetlenebb lesz a kezelés, másrészről annál tovább is tart, harmadrészről annál nagyobb esélye van rá, hogy maradandó károkat szenved. Itt nincsenek csodák, ha egy fog menthetetlen, akkor krokodilkönnyek ide, százezrek oda, akkor sincs mit tenni. Ha pedig elég nagy a baj, akkor az is lehet, hogy kapásból több foga húzandó és ha pótoltatni akarja, már csak kivehető protézis jöhet szóba. Nem ritka, fogorvos vagyok, mondtam már ilyet 20 éves, amúgy ápoltnak tűnő fiatal lánynak is, jó nagy zokogások voltak, mikor megtudta, hogy ez neki erre az életre ennyi volt. Ne járjatok így!
2021. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Barmennyire is nehez, szedd ossze minden batorsagodat es mond ki neki nyiltan, ugyanigy, ahogy ide leirtad:


“Dragam! Messziről érezni a szájszagodat, valamilyen döglött állathoz tudnám hasonlítani. Megcsókolni téged sem igazán van kedvem. Kerlek menjunk el a fogorvoshoz, mert barmennyire is szeretlek, ez egy tarthatatlan allapot szamodra es szamomra is.

Ha te ezt az aldozatot nem tudod meghozni a sajat egeszsegedert es a parkapcsolatunkert, az megkerdojelez sok mindent.”


Nem vagyok felszines, nekem tenyleg a belso ertekek a legfontosabbak, viszont igenis vannak olyan dolgok, amelyeket nem lehet elfogadni, barmennyire is szereted az adott szemelyt.

A “ Messziről érezni a szájszagát, valamilyen döglött állathoz tudnám hasonlítani. Megcsókolni sem igazán van kedvem. ” dolog nekem peldaul pont ide tartozik.

2021. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tegnap sikerült vele beszélgetnem erről, és ma időpontot kért a fogászatra. Nagyon örülök neki, hogy rászánta magát.
2021. okt. 13. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit mondtál neki amivel sikerült rászedni? Nálunk is ugyanez van, nagyon sok foga rohad de nem hajlandó fogorvoshoz menni és büdös a szája. :(
2021. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És miért tűröd ezt el?
2021. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
ótvar szájú dögök
2022. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!