Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 6 nappal nehezet...

Foghúzás után 6 nappal nehezet emeltem és azóta fáj a helye, vissza kell menni a fogorvoshoz vagy elmúlik?

Figyelt kérdés
6 napja húzták a felső 7-es fogamat és aznap fájt csak utána már nem, viszont ma 6 nappal húzás után nehezet emeltem a munkahelyen és elkezdett lüktetni majd tompán fájni. Kb 2 óra hosszája volt ez, vérdugò ugyanúgy benne van, érzem a nyelvemmel.

2021. okt. 21. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges fisszamenni vele.
2021. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Ha a vérdugó ott van még az nem olyan rossz, viszont lehet hogy a vérdugón belül megpattant egy ér és bevérzett de a vér nem tudott kijutni a dugó miatt és belül elkezdte feszíteni mert felgyűlhetett és nyomja az egyik idegvégződést ami foghúzásnál ugye sérül de valószínű még nem halt el és emiatt érzed ezt a tompa fájdalmat.

Nekem húzás után nem voltak ilyen gondjaim csak mondta a fogorvos hogy olyan 1-2hétig érzékeny lesz és ha lüktető fájdalmat érzek akkor valószínű benne maradt egy ideg ami begyulladhatott és akkor menjek vissza ad rá valami gyógyszert meg meg is vizsgálja. Persze nem volt ilyen.


Gyökérkezelés után jártam úgy hogy egy ideg bent maradt ameddig gyógyszeres ideiglenes tömésem volt nem volt probléma vele, viszont amikor megkaptam a végleges gyökértömést akkor az úgy megnyomta hogy begyulladt kegyetlen módon.

2021. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem enyhulne, akkor igen. Alapvertoen normalis, ha erzed, nagy trauma kihuzni az allkapocsbol egy fogat. Amig elviselheto, par napot adnek, hogy elmuljon, enyhuljon.
2021. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fájdogàl meg olyan nagy kráter van ott ahogy nyelvemet odateszem, héten visszamegyek ha nem javul. Mondjuk hátsó 7es fog biztos nem rövid idő míg begyògyul a helye
2021. okt. 25. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!