Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha holnap elmegyek a szájsebés...

Ha holnap elmegyek a szájsebészeti ügyeletre,attól még nem fog véget érni a szenvedésem?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdett el fájni az egyik foggyökér,fog már nincs ott,csak egy nagy lyuk benne a foggyökérrel.Félek a fogorvostól,ezért nem mertem elmenni,fájdalomcsillapítót szedek,viszont a fájdalom folyton visszatér,miután elmúlik a gyógyszer hatása.Enni is alig eszek már egy hete.Ez így nem mehet tovább.Holnap ünnepnap,de lesz ügyelet.Nem tudom tovább halogatni,nem bírom tovább a fájdalmat.Remegve fogok bemenni a rendelőbe.Attól.félek,hogy a fogorvosi székben leszek rosszul a félelemtől.Nem.lesz olyan rossz,mint gondolom?Vagy rossz lesz?

2021. okt. 22. 22:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Van mitől félnem mert nem egy sima foghúzás lesz,hanem műtét.Nem kívánom senkinek amit most érzek.
2021. okt. 22. 22:09
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is volt egy ilyen fogam/foggyökerem, nem feltétlenül lesz műtéti beavatkozás (leszámítva, hogy talán összevarrja az ínyed, de semmit nem fogsz belőle érezni). Miután kimegy az érzéstelenítő, pár órán át fájhat, de hidd el, megkönnyebbülés lesz!
2021. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Egy hete fáj a fogad és pont ünnepen mész fogorvoshoz? Nagyon örülnek majd neked. Ettől függetlenül el fognak látni, lehet, hogy először antibiotikumot pl. Dalacint adnak. Nagyon begyulladt foggyökeret nem jó kiműteni, először csillapítani kell a gyulladást. Ezt csak azért írom, ha kapsz egy receptet, az nem azt jelenti, hogy az ünnep miatt nem műtöttek meg!
2021. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Én inkább csak a logikát nem értem...


Régebbről vannak rossz élményeim fogorvosokkal kapcsolatban, ez leginkább az állami szektorra vonatkozik. Alapból nem kíméletes ellátásról híres, de ügyeletben aztán tényleg no mercy van.


Apám ilyen, akinek elkezd fájni a foga, természetesen nem megy fogorvoshoz, mert hátha majd elmúlik. Nem múlik el, és mikor durvul be? Szenteste, szilveszterkor, húsvétkor, stb.stb.


Rááldozol 10 ezer forintot, bejelentkezel egy maszekhoz, aki a lehető legkevesebb fájdalommal és szenvedéssel próbál neked segíteni. Nem mész el, mert félsz tőlük, de a vége így is úgy is az lesz, hogy el kell menni fogorvoshoz (lásd a kiírt kérdésed), és mi történik? Elmész egy ügyeletre ahol konkrétan pont lesz.rják hogy neked fáj-e vagy sem, hogy érzed magad és a te kényelmed a legutolsó szempont. Ezért nem értem a logikát...


Világ életemben fogorvos fóbiás voltam, egészen addig míg megtehettem hogy kifizessek 10-20 ezer forintot egy magán fogorvosnak. Azóta nem félek és soha nem fáj a kezelés, bármi is az. Ha felfordulnék is megvárnám a hétfőt, de nem mennék államiba, pláne nem ügyeletre...


Persze ezt most már engedd el, menj el ügyeletre, de tanulj belőle. Fáj, időpont rögtön magán fogorvoshoz. Inkább ne egyél 2 napig (ha nincs rá pénzed), nem halsz bele, de legalább nem fogsz szenvedni és jó élménnyel távozol a fogorvostól.

2021. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem bírom ki már hétfőig.Így is egy hete alig eszek,alig alszok.Ez az egy hét is maga a pokol volt.
2021. okt. 22. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

De minek vártál eddig? 1 heted volt arra, hogy elslattyogj egy fogorvoshoz.


Ha magánhoz mész és elmondod hogy megzeberedsz a fájdalomtól, akkor fognak neked helyet szorítani, már másnapra is. Max túlórázik aznap a fogorvos. Ez most a saját hülyeséged…

2021. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mertem se államiba se magánba elmenni.Most se mennék,ha bírnám még a fájdalmat de már nem bírom.
2021. okt. 22. 23:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!