Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meghalhatok? Elmúlik?

Meghalhatok? Elmúlik?

Figyelt kérdés
Be van gyulladva a fogam, gennyes sárga csomó is van. Nincs oltásom, és így a fogorvos nem fogad. Azt olvastam, hogy vérmérgezést is kaphatok. Ez igaz? Ha ezen múlik, be oltatom magam, nem szeretnék meghalni, tényleg nagyon félek...
2021. nov. 3. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sürgős esetben fogadnia KELL az orvosodnak, a körzetesnek legalábbis biztosan.
2021. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én maszek fogorvosnál voltam oltás nélkül.

Meg se kérdezte be vagyok e oltva.

2021. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gennygócos fog nem veszélytelen. Ha bekerül a véráramba a baci bizony lehetnek gondok. Minél hamarabb antibiotikum kell, illetve megszabadulni az érintett fogtól.

Ha nincs védettségi kártyád, menj a fogászati ambulanciára, ott látják el a sürgős eseteket.

2021. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Szedj gyulladás csökkentőt (algopyrin, cataflam), és keress egy orvost, aki fogad (priviben ajánlhatok egyet, ha budapesti vagy). Ha viszont belázasodsz, irány a sürgősségi, komolyan.
2021. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi ellátáshoz körzeten belül nem kérhet védettségi kártyát! Ha kockázatos a beavatkozás, kérhet tesztet, ami az OEP terhére megy.


Sürgősségi ellátás:


a fogak friss baleseti sérüléseinek elsődleges ellátása (visszahelyezés, sínezés, gyógyszeres kötés, foghúzás),

a fogból kiinduló gyulladások ellátása (fog üregének megnyitása, foghúzás),

a fogmeder gyulladás, bölcsességfog körüli gyulladt lágyrész-szövetek konzervatív kezelése,

a szájüregen belüli tályog megnyitása,

a nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása,

a szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása,

állkapocs-ficam visszahelyezése,

a frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

a háromosztatú ideg által kiváltott roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása, valamint

bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, varrat).

2021. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, holnap felhívom őket! Ugye addig nem lesz baj?
2021. nov. 3. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"Meghalhatok? Elmúlik?"


Bárki meghalhat. Senki nem él örökké. Olyan nincs, hogy valaki biztos nem hal meg.


Minden elmúlik egyszer.

2021. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Ne aggódj, ha van otthon antibiotikum kezdd el a szedését, akkor hatásos ha az egész levéllel/dobozzal megeszed. A gyógyszer segíteni fog, a fogorvos köteles ellátni ha odamész most a sürgősségire akkor is. Ha nincs gyógyszered ad a háziorvos is amíg eljutsz fogorvoshoz. Amúgy nekem magánrendelésen nem kértek védettségit fogorvosnál pedig járok havonta. Nyugi és jobbulást!
2021. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!