Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aranyat lehet fog tömésbe kérni?

Aranyat lehet fog tömésbe kérni?

Figyelt kérdés
Mi az előnye, hátránya?

2021. nov. 11. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
2021. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Amalgamot ne a higany miatt. Nem tudom, hogy az aranyat mivel vegyitik.
2021. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Semmivel nem "vegyitik". Pontos méretre öntik, munkálják, majd beragasztják.
2021. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet!! Nekem tb-re meg is oldották. Lehetett volna még választani irídium, palládium és ozmium közül
2021. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiváló tulajdonságokkal rendelkező anyag. Igaz, hogy nem esztétikus, de egy őrlőfog esetén ez kit érdekel.

Egyetlen oka van, amiért manapság nagyon ritkán alkalmazzák, hogy az arany ára az egekben van. Ha az arany árán kívül felszámoljuk a fogtechnikusi és fogorvosi díjat, akkor könnyen lehet, hogy -most a hasamra csapok- százezer forint környékén lesz az arany betét ára. Amíg egy kompozit vagy kerámia betét fele vagy harmad annyiba kerül.

2021. nov. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem két fogam arannyal van tömve hátul. Kb. 15 éve változatlanul stabil, semmi gond vele, míg a többi hármat, ami mással lett tömve, már kétszer is cserélni kellett.
2021. nov. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!