Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogorvosnàl hidegre...

Ha a fogorvosnàl hidegre érzékeny volt a fogam akkor már gyökérkezelés szükséges?

Figyelt kérdés
1 hete elkezdett fájni egy hátsó fogam és múlthéten pénteken a fogorvos mikor azt a hideg kis vattàt hozzàérintette nagyon fájt. Mikor kifúrta a fogat akkor azt mondta elég lesz tömés is, ráadásul valami drága tartós tömést tett bele, de azóta is fáj tompán a fogam, rágáskor nem fáj. Nagyon szeretném megúszni a gyökérkezelést mert eddig 2 fogam is próbálták gyökérkezelni de mindkettőnek húzás lett a vége. Elmúlhat a fájdalom még?

2021. nov. 16. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékenység azt jeleni,hogy él a fogad .
2021. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
ha fáj még mindig, akkor gyökérkezelni kell
2021. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg az orvost ott helyben? Ha továbbra is fáj, akkor szerintem menj vissza, nézesd meg aztán kérdezd meg, hogy kell-e gyökér kezelni.
2021. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyökérkezelik biztosan, ha nem fáj hidegre, mert akkor már nem él a fog. Ha fáj hidegre, ahogy az első is írta, akkor él a fog.
2021. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor igen.
2021. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lényegi kérdés az, hogy spontán, hideg-meleg inger nélkül is fáj-e önmagában? Mert ha igen, akkor elkerülhetetlen a gyökérkezelés. Én nyáron így jártam.
2021. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha két gyökérkezelt fogat is ki kelett húzni, akkor lehet, hogy allergiás vagy a fogászati anyagokra, de az is lehet, hogy a fogorvosodnak nem erőssége az alapos gyökértömés.


Lehet, hogy ezen a fogadon van még olyan rész, ami érzékeny.

De lehet, hogy a tömés okozza.

Én jártam már úgy, hogy szintén még élő fogat újratömtek és utána maga a tömés okozott fájdalmat, de az is inkább harapáskor, mert feszült a tömés. 2-3 éve használnak egy olyan fehér tömést, ami szerintem visszalépés ezen a téren, mert feszül, érdes (vagy csak újabban már nem csiszolják el szépen a tömést) és vakítóan elüt a fog színétől. Talán azért kezdték használni, mert olcsó anyag.

Nekem 10-15 éves tömésem még a helyén van a régi, fogéhoz hasonló észrevehetetlen anyagú tömésből, amit akkor olyan szépre csiszolt az akkori fogorvosom, hogy nem lehet észrevenni.

Amit nekem az utóbbi években áttömtek ezzel az új fehér anyaggal, annál van ilyen probléma, jól behatárolhatóan a tömés résznél (a panaszaim miatt volt röntgen, hideg-meleg teszt, teljesen jónak találták a fogat, még gyulladás sem volt). Ennek utána is olvastam és írja az interneten az egyik fogászat, hogy ez a feszülős probléma előfordul nem jó tömőanyagnál, ilyenkor újra kell tömni olyan anyaggal, ami nem okoz ilyen gondot.

Komolyan mondom, a fogorvoslás visszafelé fejlődik, nem előre, hogy ilyen problémák lehetnek még a 2020-as években.

2021. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Elmúlhat a fogfájás, csak nagyon jó fogkrémre van szükséged, nem akármilyenre. Vannak ilyenek. Ha érdekel, megirom, mit ajánlok.
2021. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, csak most olvastam a válaszüzenetedet. Nos, a legjobb fogkrém: Himani Ayucare NEEM toothpaste. Így van írva a dobozára is. Magyarországon nem ismert. Németországból vagy Dániából kell rendelni. A dán oldal:www.naturoghelse.dk. De németből olcsóbb volt. Jóval drágább a posta, mint maga a fogkrém. De nagyon jó még a Doterra On guardja is, ill, az Aloe Vera Forever Bright nagyon jó. Ezeket ajánlom.
2023. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!