Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 4 illetve 3 hete volt 2...

4 illetve 3 hete volt 2 egymás melletti fogamban tömés csere. Előtte nem fájt egyáltalán, a töméscsere óta nem tudok azon az oldalon keményet rágni, mert kellemetlen,illetve ha mosom a fogam azon a részen elég érzékeny. Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 15:11
 1/3 anonim válasza:

Mély volt a tömés?


Nekem is nemrég tömte újra két fogam a doktornőm. Az elsőt pár héttel ezelőtt (október közepén), a másodikat ezen a héten. A lényeg, hogy nekem is érzékeny volt az első újratömött fogam, mármint még mndig az hidegre, melegre, stb. Mondtam is neki, mikor legutóbb voltam. Azt mondta, hogy ha csak kis ideig fáj (én kb fél percen belüli fájás amit maximum tapasztaltam), akkor még normális, mivel ugye mélyen volt a beavatkozás. Ez idővel el kell múljon. Akkor lenne baj, ha mondjuk fél órán át fájna. Szóval, amíg nem fáj olyan sokáig, akkor még okés. A fognak kell gyógyulnia (ugye a külső réteggel ellentétben a belső kettő tud regenerálódni), ami gondolom időt igényel. Viszont azt is mondta, ha majd jobban kezd fájni, akkor gyökérkezelés lesz belőle - én remélem nem lesz rá szükség.


Szóval, amíg nem fáj írtózatosan, vagy nem tart sokáig, addig nem hiszem, hogy szükséges visszamenned. Azért mondjuk ha gondolod felhívhatod, és rákérdezhetsz.

2021. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Igen, szerintem mély volt sajnos. Szerencsére nem fáj sokáig, csak abban a pillanatban amikor ráharapok valamire vagy éppen ott mosom.

2021. nov. 28. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vékony foganyag maradt a pulpaüreg felé, akkor előfordulhat a hirtelen nyomás hatására fájdalom. Ezt megmentendő fognál úgy szokták kikerülni, hogy fémből kiöntik a tömést (inlay, ha jól tudom) és azt ragasztják be. Ilyenkor a fogat érő nyomást ez a fém tömés minden irányban egyenletesen oszlatja el, nemcsak a pulpaüreg felé.
2021. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!