Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egyszer elkezd fájni a...

Ha egyszer elkezd fájni a fogam, onnan nincs visszaút fogorvosi kezelés nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát olyan nem reális, hogy elkezd fájni, és majd megszűnik magától a fájdalom?

2021. dec. 8. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Meg kell szüntetni a fájdalmat okozóját. Erre csak a fogorvos képes.

Ami lehet gyulladás legtöbbször,de ha bölcsességfog, akkor azbis lehet, rossz irányba nő.

2021. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Hat attol fugg. Ha pl a bolcsessegfogad faj, mert no es tegyuk fel, hogy normalis pozicioban van es van is helye, nem gyulladt, akkor elobb-utobb megszunik a fajdalom. De ha a bolcsessegfogad azert faj, mert nem tud kinoni, be van gyulladva, tehat valami gond van vele, akkor nem fog megszunni a fajdalom magatol, csak rosszabb lesz.
2021. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztos, hogy jót jelent, ha megszűnik a fájdalom. Így lett gyökérkezelés egy fájós fogamból, amit meg lehetett volna menteni, de nem én hanyagoltam el, hanem az orvosok cseszték el, akik nem vették észre a szuvasodást. Egyszercsak elmúlt a fájdalom, aztán mikor újra jelentkezett, megint nem vették észre a bajt (SZTK), akkor magánorvoshoz vittek vele a szüleim, és ott derült ki, hogy gyökérkezelni kellett. Szerintem ne halogasd, de válogasd meg, hova mész orvoshoz, mert vannak rossz fogorvosok.
2021. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

28 vagyok, már kinőttek a bölcsességfogaim, viszont most hétfőn elkezdett fájni az egyik, inkább csak tompa fájdalom.


Az a helyzet, hogy én nagyon utálok orvoshoz járni :D Inkább megpróbálok mindent elkerülni, h bekövetkezzen vmi baj, napi 2x fogmosás 2x szájvíz + fogselymezés, de látszik, h ez genetika igazából.. :/

2021. dec. 8. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Én is utálok fogorvoshoz járni, rossz tapasztalatok miatt van egy öklendezéssel járó pánikreakcióm bizonyos esetekben kezelés közben, már nem számolom, hány fogorvosnál jártam eddig, nagyon gyorsan otthagyok egy helyet, ha gond adódik, most talán találtam egy helyet, ami jónak tűnik, itt türelmesek, szünetet tartunk, ha kell, szükség esetén van lehetőség szedálásra is, nálam ezt nem tartották indokoltnak. Voltam olyan helyen is, ahol így utasítottak el, hogy nem tudnak fogadni az öklendezésemmel, és javasolják a szedálást, csak náluk ez a kezelés nincs, szóval a mostani helyet már így kerestem. Hát, voltam már rosszabb fogászaton is, szóval ha ők beválnak, maradok itt.
2021. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sassszem ***** válasza:
46%
Kedves utolsó! Akkor ott az éberszedáció lehetőség, az ilyen öklendezős betegeknek. Nádor Dentalt tudom ajánlani, ha budapesti vagy.
2021. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!