Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt még olyan, aki soha...

Van itt még olyan, aki soha nem kér érzéstelenítőt a fogorvosnál?

Figyelt kérdés
Nyilván nem húzásra kell gondolni, hanem pl ha elkezd szuvasodni egy fog és azt ki kell fúrni majd betömni. Ilyen esetben én soha nem szoktam kérni érzéstelenítőt, és nem azért mert hű de kemény vagyok, hanem mert nagyon nem szeretném ha órákra lezsibbadna a szám, míg egy fogtömés max 15-20 perc alatt megvan. Volt olyan is, hogy egyszerre 3 fogamat kellett kezelni, és nagyon meg volt lepődve a fogorvos, amikor nem kértem érzéstelenítőt. Pedig elég alacsony a fájdalomküszöböm, de ez még nekem is bőven kibírható volt. Ti szoktatok kérni?

2021. dec. 9. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon attól függ az aktuális szuvasodás mennyire mély.


Persze van akinek alacsony a fájdalom küszöbe de pl soha nem fájnak a fogai. pl Párom.


Nekem egyszer mondta a dokinő hogy á nem vészes ez nem kell érzéstelenítő. Fúrta fúrta, csak fúrta, egyszer meg a kezemben maradt a szék karfája (vagy 20 éve volt akkor ez még full fa volt.). Belefúrt az idegbe. Miután leamortizáltam a széket mondta hogy na akkor még is kell az az érzéstelenítő.


De én mindig kérek, nem akarok meglepit.


Nem kellemes ha lezsibbad az arcod, de ez van.

Inkább az a rossz ha durván adják be. Utána a helye napokig tud fájni.

Szerencsére mostani doktornőmnek arany keze van :)

2021. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kérek mert nem bírom anélkül a tömést,fúrást
2021. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kihagyom, amikor csak lehet. Inkább kibírom azt a típusú fájdalmat, semmint a tűvel való bökdösődést.
2021. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer kaptam mikor húzták a fogamat.

Amúgy soha nem kérek, volt olyan, hogy egyszerre 3-at tömtek és nem kértem.

2021. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kérek,de sosem használ,mert akkor is érzem hogy fáj.
2021. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb az inekció, fél nap le van zsibbadva a fél arcod, folyik a nyálad.
2021. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Fogorvosként válaszolok. Kisebb méretű szuvasodásnál fel szoktam ajánlani, hogy nem adok szurit, mert tovább tart beadni, mint ameddig a kellemetlen rész tart. Ezt mindenki egyénileg döntheti el, semmi erőszak nincs, 10-ből 8 ember él is a lehetőséggel és a végén meg is könnyebbülnek, hogy nem kértek. De ez csak kis szuvikra érvényes, vannak olyan helyzetek, ahol egyértelmű, hogy adok, mert még a legnyugodtabb, magas fájdalomküszöbbel rendelkező is kapkodja a fejét adott pillanatban, ami egyrészről veszélyes, másrészről akadályoz a munkában, ott nincs választási lehetőség.
2021. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nincs szükségem rá, jól bírom a fájdalmat férfi vagyok.
2021. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Fúrásnál, tömésnél sose kérek. Azt a fájdalmat kibírom. Húzásnál, gyökérkezelésnél nyilván muszáj.
2021. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.

#8 én is nőként, úgyhogy 1-1.:D

2021. dec. 9. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!