Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem ajánlott 3 éves kor...

Miért nem ajánlott 3 éves kor alatt az elektromos fogkefe?

Figyelt kérdés
2021. dec. 10. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Minek neki elektromos fogkefe? Csak traumatizálod a gyereket a fogmosással, nagyon pici a szája a fogkeféhez.


Amúgy szerintem az "apró részeket lenyelheti" megfontolàsból, ugyanúgy, mint a játékoknál.

2021. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az értelmi szintjük kevés hozzá, nehéz a pici kezének a normálhoz képest és vastagabb is.
2021. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Állítólag ledörzsöli a fogzomancukat, legalábbis én ezt olvastam.Az enyém 4 éves, gondolkodtam rajta hogy veszek neki,de egyelőre letettem róla.Majd ha nagyobb lesz
2021. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Az létező dolog, hogy felnőtt embereknek is ledörzsöli a fogzománcát az elektromos fogkefe. "Jó alaposan megmosom" közben tönkreteszi a fogat. Ismerőst eltiltotta a fogorvosa tőle:D

Hát gondolom, hogy egy kis puha ínnyű, tejfogú gyereknek mit csinálhat...


Nem azt mondom, lehet okosan használni, de még felnőtteknek sem megy mindig. Ne adjuk hát olyan ember kezébe aki még ki sem tudja mondani azt, hogy "fogzománckárosodás" :D

2021. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1: Nem én akarom az elektromos fogkefét, hanem ő kéri, hogy azzal mossunk fogat.

A többieknek köszönöm az építő jellegű választ!

2021. dec. 10. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

1. gyenge a fog, nem való neki


2. 3 éves kor alatt nem javasolt elektromos fogkefét használni, mert KISGYEREK, nem tudja kezelni... Vagy hogyan vállaltál gyereket, ha nem éred fel? Mondjuk miután 3 éves gyerekeknek már telefonja van és megpusztul, ha nem kapja meg játszani, utána már nem csodálkozom semmin (szomszéd gyerek)

2021. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a fogorvos aztmondta hogy még a nagyobb gyerekeknek sem ajánlja.10 éves volt a kislányom amikor ezt a választ kaptuk.Miert nem nem kérdeztem.Anyit mondott még hogy a legjobb fogkefe egy gyereknek az amely rövid és egyenes a felülete .Meg ha olcsó is csak azt válasszuk. Legjobb fogkremnek a gyerek Elmexet ajanlotta
2021. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pénzkidobás az elektromos fogkefe, de megfelelhet a szexuális játékokhoz. A leghatékonyabb a fogközi serte, a fogorvos-ajánlotta méretskálában (méret szerinti színskálában), amihez egy rajzot is készíthet. Egy sima fogkefe hozzá, 1-2 hónaponként cserélve. A modern ajánlás, hogy fogkrémet sem okvetlenül fontos használni, de házi használatú fogfehérítőt inkább ne, fertőtlenítő (baktériumölő) szájvizet pedig végképp nem, mert kellenek azok a baktériumok a szájüregben, különben könnyen elgombásodhat a beltér. Gomba (afta) kialakulásának megelőzéséhez pedig ajánlott a heti 2-3 alkalommal történő szódabikarbóna-oldatos öblögetés. Mint amikor kortikoszteroidokat (pl. befújásos-belélegzéses hörgőtágítót) szed az ember.
2021. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!