Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni fogcsikorgatás...

Mit lehet tenni fogcsikorgatás ellen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben amúgyis gyanakodtam rá, de az éjjel konkrétan úgy ébredtem, hogy csikorgatom a fogaim. Nem is egészen csikorgatom, mert az azt jelentené, hogy összeszorított fogakkal mozgatnám jobbra-balra, én ivszont kissé fölengedem és úgy oldalra és összezorít. Valamiféle rágó-örlő mozdulat, csak brutális erővel, és a fogak így is örlődnek oldalirányba.


És az összeszorított fogak miatt nincs nagoyn nyáltermelésem, kiszárad a szám, ez ugye rengeteg szájbetegség előszobája, illetve a csikorgatás miatt maga a fog is sérül.


Mit lehetne tenni ez ellen?

Ok, ne stresszelje, tudom. De ez nemigazán megoldható. Valami egyéb ötlet?



2021. dec. 13. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fogorvos nekem a harapásemelő sínt ajánlotta erre.

2021. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es leírta, fogtechnikus csinál neked egyéni harapásemelő sínt. Nem az összeszorított fogak miatt nincs nyáltermelésed. Alkat és kevés folyadékbevitel.
2021. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Okés, köszi:)

És kb mennyit kóstál egy ilyen harapásemelő?


Nyáltermelés.. hát én ha felnyomom a nyelvem a szájpadlásomra, akkor nem temrelek nyálat. És hát így szoktam aludni, de ez csak akkor működik, ha össze van szorítva a fogam is hozzá. Nem iszom kevesebb folyadkot mint eddig, de ez a probléma mostanában jelent meg. Stresszesebb az életem, gondolom ezért van ez az állandó szoríthatnék (napközben is).

2021. dec. 13. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve 50 körül mondta a fogorvos, de nem régen itt sokkal kevesebbért olvastam. Szóval ezt meg kellene kérdezd a környékeden, lehet ma/ott nem sok pénz, lehet még több. Fogorvos leveszi a mintát, fogtechnikus elkészíti. Kérdezd meg! Telefonba asszisztens megmondja, de lehet neten ott az árlistában.

a nyáltermelés, hát nekem kóros volt, fokozott amióta eszem tudom, fogcsikorgatás idején sem lett kevesebb.

Nekem is azt mondta a fogász anno, hogy az okkal kellene valamit kezdeni, a stresszforrással amitől ez előjött.

2021. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak a körülbelüli érték érdekel, hogy 50 vagy 500, pontos árat nyílván helyben mondanak majd, köszi:)


És hát ja, szüntessem meg as tresszt. Hát kérjenek kettőt és könnyebbet, sajnos ez szinte lehetetlen az én esetemben.

2021. dec. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!