Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől vannak a könnyen ledörzs...

Mitől vannak a könnyen ledörzsölhető/ leszedhető fehér foltok a szám belső felén?

Figyelt kérdés
Eddig nem vettem észre hogy lett volna ilyen, most meg a szám belső fele tele van ilyen nyálkás fehér foltokkal, amik a szám belső fele és a fogsor között össze is gyűlnek. Ha a szám belső belső feleről letörölöm, kicsit rózsaszínesebb lesz, mintha hamlana, ami gondolom természetes folyamat, de ennyire hogy felgyűljön egy jó adag a fogsor és száj belső fele között? Kb 2 hónapja használok sensodyne t, mert érzékenység a fogaim, s kb 5 napja vettem szájvizet is ami így erősítő is, mert kezdett piros lenni.

2021. dec. 16. 14:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Fogíny erősítő **
2021. dec. 16. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem marta le valami a nyálkahártyát? Akár a szájvíz pl? Vagy forró étel, esetleg valamilyen savas gyümölcs?
2021. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem emlékszek a szájvíz előtt lett volna ilyen, igaz nem is figyeltem, most néztem meg jobban. Lehetséges, bár alkoholmentes Listerine, de lehet is túl erős nekem
2021. dec. 16. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Listerinet ne használj. Lehet kimarta, én is így jártam, gyógynövényessel.

Fogorvosom nekem nem ajánlott szájvizet, ha nagyon muszáj, akkor Meridol vagy Parodontax szájvizet.

2021. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. dec. 16. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!