Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogat gyökérkezelni,...

Bölcsességfogat gyökérkezelni,koronát rakni rá-kezeltek már így fogadat?

Figyelt kérdés

Ki akartam huzatni,de azt mondták jó állapotú,inkább gyökrékezelés+cirkon korona.

Valakinek csináltak már így?



2021. dec. 17. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
A 8-as fog (tehát a bölcsességfog előtti fog) es maga a bölcsességfog ragofunkcioja igen csekély... Tehát teljesen felesleges rá koronát tenni.
2021. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Bölcsességfoggal biztos nem csinálnám ezt. De minek rá korona?
2021. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Inkább ki szokták húzni, mert később csak a baj lesz vele.


Én nem festenék ki olyan házat, amit aztán lebontanak.

2021. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Való igaz, 8-as es 9es tömés, javítás felesleges. A pótlást is csak 7-ig érdemes csinálni,
2021. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon korán, még gyerekként kivették a 6os fogam,így előrébb van minden csúszva,a bölcsességfog lényegében a 7es helyén,rágok is rajta

Viszont kb 120 e Ft megcsináltatni és nem tudom megéri ez időt energiát,pénzt..

Én még nem hallottam olyanról,hogy ilyen fogra koronát stb rakjanak ,ezért is érdeklődök itt

2021. dec. 18. 00:12
 6/16 anonim ***** válasza:
De miért kell rá korona?
2021. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gyökétkezelés miatt.. Azt én sem értem, miért nem lehet simán betömni, akkor még jobban el is gondolnék rajta, hogy próbáljuk meg, de így elég furcsának találom
2021. dec. 18. 01:19
 8/16 petraa07 ***** válasza:

4es neked érdekes hogy egy qvadránsban 9 fogad van?! :)

Ne írjatok butaságokat.

Nyugodtan hallagas a fogorvosodra. Én higiénikus vagyok tehát szakmabeli. Mi sokszor mentettünk meg bölcsesség fogat mert nagy fog és később jól jöhet.A későbbiekben ha elveszítenéd az előtte lévő 7es fogad valami oknál fogva, a 8 as fogad lesz a híd pillére. Minden fog amit lehet menteni kell. Hidd el, ha úgy gondolja az orvos szerintem nyugodtan tedd azt amit javasolt, de természetesen ez a te döntésed. :)

2021. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Utolsó!

Csak azért visszavett,hogy bőven hallottam olyat,hogy gyökérkezelték,rátették a koronát,aztán pár hónap múlva húzni kellett.Ez sok ,,szenvedés,,,pénz,lehet sok hűhő semmiért..

Kikérek még másik véleményt is


Ha valakinek van konkrét tapasztalata,hogy neki csináltak ilyet,annak nagyon örülnék

2021. dec. 19. 00:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert gyökérkezelik nem kell rá korona, csomón túl vagyok (az utolsón csütörtökön)
2021. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!