Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után,mennyi idő...

Foghúzás után,mennyi idő múlva lehet műfogsort csináltatni,hogy ne lazuljon ki ?

Figyelt kérdés

#Foghúzás után , mennyi időt kell várni a műfogsor készítéshez ?
2021. dec. 19. 14:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Akinek protézise van , vagy fogorvos, Fogorvos mellett asszisztens, azoknak a segítségét szeretném kérni, mert azt mondták az ismerőseim, hogy ha hamar veszik le a mintát húzás után, nem várunk elég időt a fogsor készítéssel akkor a fogsor kilazulhat, és mozogni fog . Előre is köszönöm szépen a válaszokat !
2021. dec. 19. 14:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fogorvostól kérdezd meg, neki több tudása és tapasztalata van, mint itt egy egyszerü válaszolónak!

Ne az ismerösökre hallgass, hanem a szakemberre!

2021. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Éppen azért kérdezem, mert az ismerőseim tapasztalatból mondják, akinek protézise van, hogy hamar meg csinálták nekik a húzás után, és kilazult, mert még húzódott össze az íny . A Dr nő meg , még most húzta ki , és már egy hónap mulva , akarja csinálni a végleges kivehető fogsort ! Persze azt mondta ha még nem akarom csináltatni csak később neki ugy is jó. Már ki bírom addig fog nélkül. Ha ki adom érte a pénzt ami nem kevés , akkor már inkább ki várom azt az időt amit kell ! Az interneten 3-6 hónapot ír, hogy annyit kell várni , de inkább 6 hónap ! Csak a tapasztalatokra lettem volna kiváncsi. Akinek protézise van , biztos van benne tapasztalata !
2021. dec. 19. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hetet illik várni, utána meg lehet csinálni. Az íny és vele együtt a csont mindenképpen sorvad, ami azt jelenti, hogy ha meg is csináltatod a protézist, mindenképpen lesz szükség ún. alábélelésre, ez általában 6 hónappal az átadást követően már aktuális, kinél előbb, kinél később.
2021. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán nekem is, ha volt 3 hét, és már kezdődött is a csináltatása.

Nem volt vele gondom.

2021. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2 hónap is szerintem. Mire eljutottunk a " harapás / minta vételig ".

Pont az ínyhúzódás miatt.

De az orvos látja ezt, mikor aktuális.


( Ez az időszak teljesen fog nélkül azoknak nagy probléma akik : ügyfelekkel foglalkoznak. Telefonon tájékoztatják az embereket.

Mikor megkaptam a kész fogsort, sokkal érthetőbb volt a beszédem.

de nem tudok vele enni még. tanulnom kell. azt hiszem a fogsor rögzítőt elkezdem rendszeresen használni )

2022. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! Nagyon hasznos volt !
2022. jan. 31. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!