Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogkövesedés miatt már...

Ha a fogkövesedés miatt már eléggé mozog a fogam, akkor mennyi idő még mire magától kiesik?

Figyelt kérdés
A gyulladást sikerül szinten tartanom gyógyszerekkel. Viszont az ínyem már kb fél éve különvált a fogamtól. Amikor nagyon begyullad vagy nincs kitől szereznem antibiotikumot, akkor a fog és az íny közé szoktam benyomni a gengigel gélt. Viszont már több fogammal enni így sem bírok, mert ha kicsit erősebben (akár a nyelvemmel) megnyomom akkor már mozog mint az állat. Emellett egyfolytában vérzik is. Vajon mennyi idő még mire ki tudom húzni? Vagy idővel kilökődik magától is?

2021. dec. 21. 12:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Persze, szedjél rá minden random szart, orvoshoz meg semmiképp se menj, ez fontos.
2021. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi a fenének nem mész fogorvoshoz?
2021. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%

Valami fétis, hogy ezt csinálod a szájberendezéseddel?

Menj fogorvoshoz.

2021. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ész amennyi látszik, miért nem mentél fogorvoshoz? Van már ultrahangos fogkőeltávolítás is, alapból nem fáj, de ezzel végképp. Én is megyek fél óra múlva, soha nem fájt.
2021. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod ugye,hogy egy 15 perces fogkőleszedéssel esetleg +15 íny alatti kürettel nagy valószínűséggel megmenthetőek lennének a fogaid ?
2021. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
De most őszintén: mért nem jut eszedbe, hogy betegséggel orvoshoz menj? El akarod veszteni az összes fogadat és lecserélni kivehető protkóra 30 éves korodra? Miből gondolod, hogy ez a folyamat megáll 1 fognál?
2021. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

És random gyógyszereken akarsz élni?

Menj el fogorvoshoz.

2021. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Néhány foga már úgyis menthetetlen, jól kicseszett magával. Kezdődik a parodontózissal, utána kiesik a foga, gondolom nem egy. Csoda hogy nem szólták meg a büdös szájáért.
2021. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyszer már voltam fogorvosnál, és nagyon kellemetlen volt. De nem is ez volt a kérdés. Gondolom más is utál fogorvoshoz menni, így feltételeztem hogy más is átment már ezen. A fogaim már nem megmenthetők. Hogyan is lehetne megmenteni? Mozognak és hónapok óta harapni sem tudok már velük. Olyan szinten van hogy ha erősebben meghúznám akkor lehet kijönne. Itt a gyakorin azt szokták írni hogy ha nem megyek el, akkor nem fáj eléggé. Hát pedig én még kibírok sokkal több fájdalmat is de nem fogok elmenni. Megvárom még kihullanak, de a nagyobbakat már mosom így a gyulladás nem terjed tovább. Csak 4db van aminek ki kell esni. Az a kérdés hogy mennyi idő alatt esnek ki?
2021. dec. 21. 12:52
 10/25 A kérdező kommentje:
Amúgy már 41 éves vagyok.
2021. dec. 21. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!