Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fáj az ember foga az már...

Ha fáj az ember foga az már tuti húzás lesz vagy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete begyulladt az egyik fogam, kb 1 napig elég kellemetlen volt de utána szépen javulgatott napról napra. Viszont azóta is érzem hogy valami nem oké, néha fáj is még. Szombatra kaptam időpontot. Ilyenkor lehet kezelni antibiotikummal? Vagy rögtön húzás vagy gyökérkezelés? Azt olvastam ha fáj ott már késő a legtöbb esetben. Amúgy 1 éve voltam röntgenen meg szűrővizsgálaton, és még szuvas fogam sem nagyon volt..

2022. jan. 17. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy!!! Szó sincs róla!!! Ha valakinek már csak a gyökérkezelés meg a húzás maradt, az nagyon nem akkor ment el fogorvoshoz, mikor elkezdett fájni! És honnan tudod, hogy begyulladt? Ha fáj, akkor szuvas.
2022. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg volt duzzadva a fogam alatt egy nyirokcsomó, azért gondolom hogy gyulladt volt.
2022. jan. 17. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Az ínygyulladás, nem foggyulladás.
2022. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban ezt nem tudjuk megmondani, de egy fogorvos igen, szerintem egy töméssel megúszod.

Gyökérkezelni az évek óta szuvas, nagyon lyukas fogat szokták, húzni meg azt ami annál is rosszabb állapotú, vagy már úgy le van törve, hogy nem lehet javítani.

2022. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van hogy gyökérkezelni kell, van hogy nem. Sajnos begyulladhat hirtelen, nekem tömés alatt volt szuvas, nem látta az orvos sima ellenőrzésnél, röntgenen látszott volna valószínűleg. Két hét múlva durván begyulladt, de gyökérkezeléssel meg lehetett menteni. De olyan is volt már, hogy fájt a fog, de sima tömés elég volt.
2022. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!