Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy gyökérkezelt kisőrlőmnek...

Egy gyökérkezelt kisőrlőmnek letört a belső csúcsa, szerintetek menthető?

Figyelt kérdés

Jobb felső 2. kisörlő, bár ez most lényegtelen. Szerintetek menthető?


Most abszolút nincs pénzem koronára vagy bármire, de így hagyni se akarom hónapokig/évekig.. érdemes lenne holnap legalább megnézetni, mit mond rá a fogorvos?



2022. jan. 20. 18:12
 1/4 anonim válasza:
A gyokerkezelt fog ha nem kerul ra korona elkezd letoredezni mivel halott fog. Nincs ami taplalja igy szepen lemorzsolodik. Mindig szoktak ra tenni egy koronat ha hosszu tavra terveznek a gyokerkezelt foggal.
2022. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én mindezt tudom.. de ez a fog már letört, úgyhogy most már csak ebből lehet építkezni (ha lehet?)
2022. jan. 20. 18:56
 3/4 anonim válasza:

Szerintem a csapos módszer nem működik mert nem fog visszaépülni a fog anyaga így a csap nem fog tartani semmit.

Megpróbálhatja uv fényre kötő anyaggal felépíteni csap nélkül de a fog anyaga vélhetően már abban a stádiumban van hogy az is letörne.

Én sok reményt nem fűznék hozzá, ráadásul jobb ha addig húzza ki míg egyben van valamennyire.

De természetesen minden kérdésedre egy megfelelő fogorvos fog tudni választ adni.

2022. jan. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy lelkiismeretes orvos csodákra képes!

Az én jelenlegi orvosom nagyon jó. Nekem is letört többször egy fogam és már az ínyig és csak egy kis csonk lógott ki a felső részből, mégis ismét megmentette (az én fogam még nem gyökérkezelt, de ugyanúgy halott fog és emiatt már többször letört).

Voltam közben másik dokinál is, de az nem volt valami segítőkész, ő a húzás mellett döntött volna (mert szerinte nem érdemes vele szórakozni).Szóval szerintem, ha lehet nézesd meg több orvossal is, mert valamelyik nem tájékoztat rendesen és nem is tudod milyen lehetőségeid vannak, vagy épp azt a megoldást javasolja, ami neki kevesebb munkát jelent.

Már más orvosi területen is tapasztaltam hasonlót.

Még érdemes akár a te körzetedben illetékes betegjogi képviselővel is egyeztetni előtte, mert ő felvilágosít, hogy milyen eszközök lehetőségek vannak adott rendelőben orvosnál - amúgy SZTK fogászatról beszélek.

(Csak tanulság: Nekem volt olyan doki is más témában, aki bekamuzta, hogy náluk nincs olyan eszköz, amivel ki lehetne vizsgálni a problémát és javasolt egy közeli magánrendelőt, hogy hol tudnám minél "olcsóbban és gyorsabban" megcsináltatni a vizsgálatot... - ez csak azért volt gáz, mert ahol ez az orvos dolgozott, ott már vizsgált előtte másik orvos és tudtam, hogy mindez, amit mondott nem igaz...)

2022. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!