Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rosszak a fogaim van...

Nagyon rosszak a fogaim van vagy 11tömött fogam és 2 húzott 18évesen de járok fogászatra három havonta ellenőrzésre.napi 3xszor fogmosás napi 2 szájvizet is használok. Szeretném megóvni a fogamat A szénsavas naracs is árt a fogakra amibe nincs cukor?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 17:03
 1/7 A kérdező kommentje:
És ha iszok szénsavas Üdítőt egyből mosok fogat?
2022. jan. 22. 17:03
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát most lehet butaságot írok, de szerintem a túlzott fogmosás is ártalmas
2022. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Menj el csontsűrűség szűrésre, ha ennyire rosszak a fogaid, az utalhat csontritkulásra.


Én úgy emlékszem, hogy savas kaják után fél òrát nem szabad fogat mosni.

2022. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
D-vitamin kell szedni naponta 4000Ne és melléje 200 mg szerves kötésű magnéziumot és 5000Ne A vitamint az optimális felszívódáshoz.
2022. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Betegségem nem hisszem lenne.azért is rosszak a fogaim valoszinű mert régen nem nagyon mostam fogat megbántam.
2022. jan. 22. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
A két szájvíz helyett használhatnál fogselymet vagy fogköztisztító kefét. Hogy tényleg jó-e a fogmosásod, azt kiderítheted egy plakkfestő tablettával: elrágod, körbenyalod a fogaidat, kiköpöd a felesleget és már láthatod is a tükörben, hogy hol hagytad ott a lepedéket (érdemes fogmosás után csinálni).
2022. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
én 30 éve már kétpofára zabálom az édességet, már gyerekként is néha kimarta az ínyemet a cukor annyit ettem, mégis jók a fogaim :D Szumma szumma: genetika. Ez ellen felesleges bármit is csinálnod... apámnak is ilyen jók a fogai, a mamámnak 40 évesen meg kihullott az összes. Ez van...
2022. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!