Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy fogtömés után...

Normális, hogy fogtömés után 1 héttel, még mindig érzékenyek kicsit a fogaim?

Figyelt kérdés

Google azt írja, hogy akár hetekig is eltarthat ez az érzékenység.


Viszont én nem emlékszem, hogy valaha is tapasztaltam volna ilyet tömés után



2022. jan. 26. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mély volt a lyuk, simán előfordulhat.
2022. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik fogamon olyan mely lyuk volt, hogy mar a gyokerkezeles is szoba kerult.

Vegul a doki csak betomte, proba szerencse.

Utana meg tobb mint fel evig (!!!!) brutal erzekeny volt, hol jobban, hol kevesbe.. volt hogy egy honapig jo volt, majd ismet belenyilalt.

Most mar jo nehany honapja tunetmentes..

Es remelhetoleg igy is marad!😮🙏


Szoval a valasz igen, NAGYON sokaig elhuzodhat az erzekenyseg!

2022. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, nekem volt, 1 hónap múlva elmúlt teljesen
2022. jan. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a lenyeg, hogy kimeld. Lehet hatareset. Nekem harom ilyen tomesem volt, kicsi lyuk, de mely, kozel az ideghez. Ketto ebbol gyokerkezeles lett, de a harmadik honapokon at erzekeny volt es megis teljesen lenyugodott. Otven eves vagyok, ugyhogy ne ijedj meg. Es a ket gyokerkezelt fogam is megmaradt.
2022. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csak az az érdekes, hogy régen is voltak töméseim, sztk-sok, és azok 1-2 nap után már nem fájtak. ez magánban történt, van olyan ami még 2. hete is érzékeny
2022. febr. 12. 07:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a maganrendelestol erzekeny. Van, hogy oriasi barlangnyi szuvasodas van es megsem erzekeny. Nekem az egyik ilyen erzekeny, ami vegul begyulladt es gyokerkezelve lett, egy picike lyuk volt, de nagyon kozel az ideghez.

Rontgenen latni lehet. De az a fog annyira erzekeny volt, hogy ha a levegot szivtam, azt is jeghidegnek ereztem. Az a fogam viszont, ami honapokig erzekeny volt, megis, 11 utan oke, az hatareset volt. Ott vigyaznom kellett. Pl meleget ettem, es hetekig erzekeny volt. De utana vigyaztam es fel ev mulva semmi gond nem volt.

Ha gyanusan erzekeny vigyazas mellett is, vagy rosszabb, akkor menj orvoshoz. Ez nem az orvos hibaja, a fogban ideg van, a tomes olyan lesz, amilyen a szuvasodas volt.

2022. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont most volt egy ilyen problémám, legalábbis azt hittem. Tömték egy fogamat, majd miután kiment az érzéstelenítő hatása, éreztem, hogy hidegre érzékeny, pár nappal később melegre, majd ráharapásra is. Visszamentem, majd kiderült, hogy hiába esett egybe az időpont, nem az adott foggal van gond, hanem a szomszédjával.

Tőlem a panasz elmondása után rögtön azt kérdezte a fogorvos, hogy biztosan az a fog? És igaza lett, nem az volt, hiába voltam biztos benne, hogy a tömött fogam okozza. Korábban egyébként én sem tapasztaltam ilyet, furcsálltam is, főleg, hogy félévente járok ellenőrzésre, eleve nem lehetett mély a szuvasodás, aztán végül nem is amiatt volt.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy "biztosan az a fog"?

2022. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nézem ezt a kérdést és értetlenkedek.


2 hónapja tomtek a kisörlőm és nem lett jobb.


Úgy mentem oda hogy gyokerkezelni kell, de a doki csinált rtg-t, hideget fújt ra stb. és mondta ez sima töméscsere lesz csak mivel a rontgenen sem látható gyulladás csak a két fog között van egy kisebb szuvasodas.


De sajnos a panaszaim 2 hónap után megmaradtak. Harapásra katasztrófa, hidegre érzékeny rosszabb lett mint volt.


Van bármi esély, hogy ezt a fogat nem kell gyokerkezelni? 😕


Hogy lehetséges, hogy olvasom itt valakinek fel év után jött rendbe a foga?! Azt mondják a weboldalakon max 1 hét érzékenység megengedett.

2022. márc. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia...mi lett veled? Nekem 1,5 hét után is nagyon érzékeny a tömött fogam:(..pedig elvileg csak kis tömés és nincs közel a pulpához...most azt érzem, hogy rosszabb lett mint volt
2023. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!