Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Menzesz alatt tényleg érdemes...

Menzesz alatt tényleg érdemes kerülni a fogorvost, későbbi időpontra rakatni?

Figyelt kérdés
Tömés, gyökérkezelés. Egyik barátnőm azt mondta, neki sokkalta jobban fájt akkor.

2022. jan. 26. 09:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, jobb halasztani ilyenkor
Nem, mindegy mikor van
19 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor tapasztalataim alapján kisebb a fájdalomküszöb, jobban fájnak a dolgok, még akár az is, ha elvágod az ujjad. Az érzéstelenítő sem tudja annyira kifejteni a hatását. Mondjuk nekem volt egyszer fogtömésem menstruáció idején, akkor nem volt semmi gond az érzéstelenítővel, de egy gyökérkezelést/húzást nem mernék bevállalni.
2022. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
32%

Menstruáció és ovuláció között érdemes menni a follikuláris szakaszban. Az ovuláció után kisebb a fájdalomküszöb, és amúgy is érzékenyebb az ember. Persze menstruáció első 1-2 napján nem érdemes, de szerintem utána okés. Amúgy nekem húzták fogam ciklus első napján, és most is PMS-ben vagyok, hétfőn volt egy húzásom. Igazából ki lehet bírni, úgyis telenyomnak érzéstelenítővel, csak lehet máshogy érint. Pl mikor első nap húzták a fogam utána egész este sírtam...

Tehát alapvetően ha lehet, a ciklus első felében menj fogorvoshoz, de ha sürgős beavatkozás van ne ezért told 1-2 hétig.

2022. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!