Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális hogy 2 hónapja...

Normális hogy 2 hónapja szedték le a fogkövet az elöl lévő fogaimról és már megint ott van?

Figyelt kérdés
December elején szedték le alul az elöl lévő fogaimról a fogkövet,de már megint ott van,hiába mosom naponta kétszer.Sajnos megint jól látható,fehér színű plakk,hiába mosom nem jön le.Menjek vissza a fogorvoshoz?2 havonta szedessem le a fogkövet,mikor félévente szokták?

2022. febr. 1. 02:49
A kérdező szavazást indított:
2 havonta le lehet szedetni a fogkövet
Meg kell várni a fél évet és akkor lehet csak újra fogkövet leszedetni.
Akinek 2 hónap alatt kialakul újra a fogkő az nem mos rendesen fogat
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Menj vissza a dokidhoz és egyúttal beszélgessetek az étkezési és fogmosási szokásaidról is!
2022. febr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogkő az ott maradt lepedék megkövesedett formája. Tehát szigorúan nézve a kérdésedet nem mondható normálisnak, mivel akkor ezek szerint mégsem sikerül jól fogat mosni. Erről kellene elbeszélgetned a fogorvosoddal, hogy mit csinálhatsz rosszul, használsz-e fogselymet, azt jól használod-e stb, mert bizonyosan a szájhigiénián csúszik el a dolog. Nincs kikötés, hogy milyen gyakorisággal lehet fogkövet leszedetni, de minek járnál 2 havonta, ha te magad is otthon megelőzheted, nem igaz? :)
2022. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem használok fogselymet csak fogkefét fogkrémet és szájvizet.Ez nem elég?
2022. febr. 1. 10:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem. A fogak közé a fogkefe sörtéje nem hatol be, ha nem használsz fogselymet (esetleg fogköztisztító kefét), akkor ezek a felszínek mindig tisztítatlanok maradnak. Ha van már egy icipici torlódásod is, akkor ez a fogközti felszín csak még nagyobb, így több lepedék marad ott, több fogkő képződik.

[link]

Itt egy kép, hogy ezt nagyjából hogyan is kell elképzelni.

A szájvíz pedig elég becsapós, mivel a mechanikai tisztítást nem helyettesíti, ami ott maradt, az ott lesz szájvíz után is. Ez olyan, mint ha lenne egy nagyon koszos tányérod, rászáradt, zsíros foltokkal és te csak elöblítenéd folyó víz alatt. Ugyanúgy koszos maradna :)

2022. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen fogkrémet, szájvizet, kefét használsz?
2022. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most szedesd le, hosszú távon az alapproblémát kell megoldani, amitől kialakult. Ebben is segíthet az orvos.
2022. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Signal fogkefém van dentalux szájvíz és 200 forintos legolcsóbb fogkrém.
2022. febr. 1. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, akkor ideje váltani egy elektromos fogkefére meg egy elmex/meridol kategóriájú fogkrémre - illetve egy komolyabb szájvízre.

Fogselyem/szájzuhany ;)

2022. febr. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos fogkefe jobban tisztít, de megvannak a helyek, ahol ott hagyja a lepedéket.

Szedesd megint le, vegyél elektromos kefét, nekem ehhez a zselés állagú fogkrémek váltak be, kezdj el fogselymet használni, sokkal tisztábbak lesznek a fogaid, jobb érzés lesz fogmosás után.

2022. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Én nagyon hosszú ideje évi 1 vagy 2 alkalommal járatok fogkőszedésre, de én is így vagyok, ahogy te, már 1 hónap alatt elkezd visszajönni a fogkő. Utánaolvastam, és arra kellett rájönnöm, hogy vmiért fogkőleszedés után még gyorsabban keletkezik új fogkő az arra hajlamosaknál. Ezért nem szabad még gyakrabban járni! Ez genetikán, a szájüreg baktériumösszetételén is múlik sajnos. Meg persze étkezés is befolyásolja. Én nagyon alaposan mosok fogat, de ezzel nem tudok mit kezdeni. A fogközkefét nekem nem ajánlották, mert szélesítheti a réseket, ahova aztán még többi fogkő tzd megtelepedni. A fogselyemmel pedig könnyen betuszkolhatjuk a fogìny alá a bacikat, és azzal meg íny alatti fogkó is keletkezhet, ami még rosszabb. Összességébe: én nem ajánlom, hogy 2 havonta fogkövet szedess, mert lehet csak rosszabb lesz. A félév az ideálisabb, adfigis mosd alaposan, akár elektrkmos kefével, és szájvíz.
2022. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!