Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár hete begyulladt az ínyem....

Pár hete begyulladt az ínyem. Nem gennyes, nem piros, nem dagadt be, csak fáj és vérzik. Fogmosáskor észrevettem, hogy mostmár nem csak azon az egy helyen vérzik, hanem legalább még 4-5 helyen is. Viszont ott nem fáj. Ez normális?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek fogorvoshoz, csak picit aggódom, nehogy valami nagyon komoly legyen.

Sose volt semmi gond a fogaimmal, sose vérzett fogmosáskor sem. Egy helyen fáj és vérzik, viszont mostmár szinte az egész számban mindenhol vérzik valahol fogmásáskor, bár máshol nem fáj egyáltalán, csak azon az egy helyen. Ez is szét tud terjedni vagy ez mitől lehet, hogy egy helyen fáj és vérzik, úgy hogy előtte sose volt ilyen gondom, majd mostmár szinte az egész számban elkezdett vérezni valahol?

Mellesleg 23 éves vagyok.


2022. febr. 16. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogkövet mikor szedetted le utoljára? Jó eséllyel az a probléma, ami ínygyulladást okoz. A tartós íngyulladástól (és pl. a dohányzástól is) az íny elsorvad, kilazulnak és kihullanak a fogak.
2022. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szeptember elején voltam utoljára fogorvosnál, akkor azt mondta a fogorvos, hogy nagyon szépen mosok fogat és nagyon szépek a fogaim. Akkor leszedte a fogkövet alul-felül. Ezért sem értem, hogy szinte soha semmi baj nem volt a fogaimmal és nagyon aggódom, hogy most mi történik.

Dohányzom sajnos, ez igaz. Ilyen fiatalon lehetséges lenne, hogy a dohányzástól van?

2022. febr. 16. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd a doki megmondja, minden esetre érdemes lenne elgondolkozni rajta, hogy leszoksz. Nem e-cigire, hanem teljesen, az e-cigi állítólag alig jobb a sima cigarettánál. Addig is érdemes lenne olyan szájöblítőt használni, ami a gyulladást (ha van) lehúzza, pl. valamelyik klórhexidrines szájvíz (Curaprox, Clorhexamed és hasonlók).
2022. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Listerine szájöblítőt elkezdtem használni kb 2 hete, de sajnos nem látok változást.

Amúgy ahol fáj ott minden egyes fogmosáskor vérzik, sőt ha hozzáérek már attól is vérzik.

A szám többi részén ahol meg nem fáj, ott csak időnként. Egyszer vérzik, utána 1-2 napig ott semmi. Szóval teljesen érthetetlen számomra az egész.

Köszönöm szépen a válaszod :)

2022. febr. 16. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló tüneteik vannak, néha érzékenyebbnek éreztem, azt hittem lyukas…

A fogorvos azt mondta, kezdődő paridontozisom van, kis kefével tisztogssam a fogközöket, mert ott fog majd begyulladni

Alaposabban mosom a fogam, rövid idő után javult a helyzet, majd megint visszajön..

2022. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én jövőhéten megyek fogorvoshoz, nagyon ideges vagyok már miatta, hogy mi lesz ebből. Remélem azért sikerül orvosolni.

Neked meg kitartást és remélem neked is helyrejönnek a fogaid.

2022. febr. 16. 22:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!