Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Torokban idegentest érzés(?)

Torokban idegentest érzés(?)

Figyelt kérdés
A torkomban bal oldalt egy bizonyos ponton idegentest érzésem van, nem fáj, nem is zavaró különösebben, de mintha lenne ott valami mar hetek óta. Előzmény, hogy egy rossz fog miatt voltak a bal arcom területén fájdalmak és emiatt bepanikoltam, hogy gégerák (igen, tudom, hogy hipochonder vagyok). A kezelés után fájdalom megszűnt, de az idegentest érzés fennall. Ha nem figyelek rá nem erzem, de lehet, hogy azert mert egyébként se zavaró, viszont ha eszembejut akkor mindig érzem. Be lehet ezt beszélni? Tudom, hogy lehetne pszichésen gombócerzesem, de ez nem az, hanem mintha valami rá lenne ott tapadva a torkomra, és tényleg csak egy ponton, ha nagyon figyelek rá akkor már a nyelvem tövében is erzem, meg mintha nehezebb lenne nyelni, de ez már csak akkor ha nagyon raparazok. Gyakran be vagyok rekedve, ilyenkor kis mennyiségű slejmet erzek a torkomon, de refluxom is van igazoltan. 7 évig "dohanyoztam", ebből 5 éven keresztül átlagban napi 2-3 szálat, nem minden nap és 1 évre le is szoktam, amikor visszaszoktam akkor mar rendszeresen 2 éven keresztül napi max fél dobozzal. Ettől függetlenül szeretnék normális válaszokat kapni, de fontosnak tartottam megemliteni, hogy ennek függvényében mennyi az esély gégerákra? 23 éves lány vagyok. A dohányzásrol 1 eve leszoktam.
2022. febr. 17. 21:41
 1/1 anonim válasza:

Nem vagyok orvos,mondtad, hogy refluxod is van, ezért nem merem azt mondani, hogy 100%, de szinte biztos, hogy bemagyarázás. Én is ilyen vagyok egyébként, merem feltételezni, hogy ha bármi apróbb gondod van, először dr.google, majd miután megállapítottad a diagnózist, és hogy hány éved maradt hátra, elmész az orvoshoz, majd kiderül, hogy a diagnózisod helytelen, és életben maradsz :D Visszatérve, ahogyan bemagyaráztad magadnak, úgy ki is tudod magyarázni magadból, egyszer egy rákos nő megunta, hogy minden nap kesereg, siránkozik, hogy meg fog halni, ezért az ágya előtti szekrényre feltett egy lapot, amire az volt írva, hogy "egészséges vagyok". Minden reggel ezt a mondatot látta először, mikor felkelt, többször el is ismételte, majd kigyógyult.

Ez egy oda-vissza játék, az agyunkkal nagyon könnyű elhitetni ilyen dolgokat, nyugodj meg, mélyedj bele az élet dolgaiba, éld a mindennapjaidat, és ne a betegségekre fókuszálj! (Foglalkozz azért velük, mert az sem jó, ha félvállról veszed az egészséged) Tényleg én is ilyen vagyok/voltam egyébként, ha minden ilyen rettegett elméletem, diagnózisom valós lett volna, én már vak lennék, siket lennék, kerekesszékben is lennék, de sas szemem van azóta is, hallok is rendesen, a lábaimon is táncikálok.. Dr.google-nek érdemes beinteni, ha gond van, megnyugodni, elmenni a háziorvosodhoz, nem találgatni, nem agyalni! Hajrá!

2022. febr. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!