Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ciszta az elmúlhat magàtól?...

Ha ciszta az elmúlhat magàtól? Nem alakulhat ràkkà? Mik a szàjrák tünetei esetleg rossz fogtól lehet szàjrákot kapni 2 év alatt?

Figyelt kérdés
Van egy letört fogam amire kaptam koronát, de az meg 2 éve kiesett, de a fogorvosom nem hajlandó fogadni a kovid miatt, màr 2 éve. A napokban belenéztem a számba és ahol a letört fogam van észrevettem egy göböt, szerintem ciszta, nem fàj meg semmi, de félek, hogy egy idő utàn ràkkà alakul, ha ciszta A foagmból egyébként màr csak a 2 "oldal" fal van meg, ha talàlok dokit aki hajlandó fogadni oltàs nélkül negatív teszttel, kihúzatom, de félek, hogy azt mondja majd arra 2 göbre, hogy ràk. Néha úgy érzem, hogy az az oldal ahol a rossz fogam van nehezebb. Sajnos éjjel szorítom a fogam pont a beteg oldalt gondolom ez sem használ. Annyira félek, hogy szájràkom van...
2022. febr. 18. 20:51
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mi nem tudjuk az mi. Orvos tudja megmondani. Ha félsz ennyire a ráktól, akkor megéri magán úton megnézetni.
2022. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Félek a ràktól nagyon, bàrmi fàj itt vagy ott màr egyből beképzelem, hogy ràkos vagyok.


Mennék én a dokihoz, de úgy döntöttem kell a kovid oltàs ezért nem vàllal lehalàbbis az àllami, magàn dokit meg most keresek hàtha elvàllal. De ha ràk lenne az nem pàr hét alatt került volna oda, 3-4 hete még nem voltak ott azok a göbök.

2022. febr. 18. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Szájüregi elváltozás esetén akkor kell orvoshoz fordulni, ha nagyon maximum 3 hét alatt nem múlik el. Ettől még nem biztos hogy rák.
2022. febr. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Màr akkor fordultam volna a dokihoz amikor kiesett a korona, de akkor voltak a kovid lezàràsok így nem fogadott, most meg azért nem fogad, mert oltatlan vagyok még akkor sem hajlandó ellátni, ha viszek neki negatív PCR tesztet, egyéb okok miatt nem kértem az oltást. Most próbálom magán úton intézni, de nagyon félek, hogy ràk, bàr nem iszom és nem dohányzom így szerintem az esélye is kicsi a ràknak, de nem zárható ki.
2022. febr. 19. 05:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett végül ?
2022. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kihúztàk a fogam áprilisban még.
2022. aug. 23. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!