Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kell védettségi igazolvány...

Kell védettségi igazolvány még a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kell védettségi igazolvány még a fogorvoshoz? Foghuzásra mennék és nem tudom kell e védettségi igazolvány mivel oltatlan vagyok.

2022. márc. 9. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hétfőn rátelefonáltam az én (magán) fogorvosomra, hogy kell-e még pcr teszt vagy oltókártya, mivel ezek hiányába tavaly augusztus óta nem lát el (fogszabályzó állítás) és azt mondta hogy most már nem kell.

Kecskemét

2022. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a tb finanszírozott rendelőkbe ugyanúgy kell, magán helyen meg orvosa válogatja, hogy kéri-e vagy sem. Én például nem kérek (körzetem és magánrendelőm is van), aminek 2 oka van. 1. az asszisztensemmel mindketten átestünk a betegségen nemrég, beleértve a családjainkat is, 3 oltásunk megvan. 2. már az új rendelet előtt is annyit kellett veszekedni a betegekkel, hogy én a felmondás szélén álltam, hát most még mennyi vita lenne belőle, mivel a különböző médiumokon leközölt rendelet egyáltalán nem fogalmaz egyértelműen, még én is azt hittem akkor, hogy nálunk sem kell már. Annyira bele vagyok ebbe fáradva, hogy inkább elengedem a dolgot, ha valakinek lóg a taknya, mindenképpen el van küldve, mindegy hogy covidos vagy náthás (ez mindig is így volt).
2022. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Körztes fogorvossal beszéltem és fogad köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 9. 11:22
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Nem bántásból javítalak ki, hanem tényleg bele lehet már kavarodni.


A 469/2021. (VIII. 6.) kormányrendelet szólt arról, hogy tervezhető fogászati beavatkozásokhoz kell védettséget igazolni. De nem tett különbséget magán és állami ellátás között. És ez volt hülyén megfogalmazva, hogy az orvosra hárítja a felelősséget, hogy a beavatkozás mennyire rizikós fertőzés szempontjából.


(Korábban volt egy nem kormány- hanem miniszteri rendelet, ami furcsa módon csak az állami egészségügyre vonatkozott. Az életben volt pár hetet, majd visszavonták és jött a fentebbi kormányrendelet, ami már nem tett különbséget magán és állami ellátás között.)


A kormány 77/2022. (III. 4.) rendelete viszont megszünteti a 469/2021. (VIII. 6.) rendeletet. Egy szó mint száz, ha jól értelmezem, sehol nem kell védettséget igazolnia a betegeknek.


Viszont a kérdezőnek mondom még, mert sokan elfelejtik, maszkviselés továbbra is kötelező egészségügyi intézményekben!!!

2022. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!