Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megbántad, hogy kicseréltetted...

Megbántad, hogy kicseréltetted amalgám töméseid?

Figyelt kérdés
Bármi ok miatt

2022. márc. 13. 00:20
A kérdező szavazást indított:
Sose volt amalgám tömésem
Igen, a kompozitok mindig kiesnek, eltörnek
Igen, jobb volt az amalgám
Igen, rengeteg pénzbe került a kompozit, és sűrűn kell cserélni
Nem bántam meg
Nem veszek észre különbséget a színén kívül
Nem tudom
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik kiesett, ami kb iskolás korom óta megvolt, újratömettem. Azóta már háromszor kiesett a fehér. A további 3 20 év után is a helyén van. Nincs az az isten, hogy kicseréljem.
2022. márc. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A jó minőségű kompozit nem esik ki.
2022. márc. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

A jó minőségű ÉS megfelelően tisztán tartott kompozit nem esik ki. De a rossz szájhigiénia miatt az amalgám is alá tud szuvasodni és kiesik, de az igaz hogy még így is tartósabb a kompozitnál.

A kulcsszó mindig a fogmosáson van, fel kell ismerni hogy nem véletlenül szuvasodott el az a fog, és ha a tömés után nem javul a szájhigiénia, akkor minden tömésnek, koronának és implantátumnak meg vannak számlálva a napjai.

2022. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a régi fogorvosom elcseszte az összes kompozitot, mindegyik belülről kifelé aláromlott egy éven belül. Az amalgámokkal átlagsoan 15 éven át semmi baj nem volt, pedig gyerekként még nem is tudtam helyesen fogat mosni.
2022. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!