Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt korban egy ilyen...

Felnőtt korban egy ilyen fogsorral lehet még mit kezdeni? (Kép lent)

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, volt már fogszabályzóm (állandó) 18 évesen, de annyira utáltam hogy leszedtem magamnak otthon 1 év után. Mostmár bánom nagyon, és szeretnék szép fogsort. Annyit tudni kell, hogy a két felső középső fogam áll ki, kiskoromban sokáig szoptam az ujjam, amiatt lett ilyen. A képen is látszik. Amúgy nincs nagyon hiányzó fogam, nincs rés közöttük, csak olyan keskeny az állkapocsívem felül, hogy nem látszik a képen, hogy oldalt is van fogam. Azt tudom, hogy a fogszabályzo ezt is rendbetenné és széles, (teli) mosolyom lehetne, kiálló fogak nelkul. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek muszáj állandót rakatnom megint? Még most sem vagyok kibékülve azzal, ahogy kinéz. Ennyi idősen gáz lenne nagyon? Kivehetős szoba sem johet? És Ugye nem muszaj alulra is rakatnom? Anno se volt, de javasolták. Ott se szép, de engem csak a felso erdekel, az en mosolyomnál az látszik csak inkabb. Mennyibe fog kerulni kb? Egyeni vallalkozo vagyok, de azert nem milliomos még. Íme a fogaim: [link]
2022. márc. 16. 13:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Es kb hany évig kene hordanom?
2022. márc. 16. 13:50
 2/8 anonim ***** válasza:
A fénykép alapján kifejezetten szép fogaid vannak. Nem tudsz másikat csinálni, ahol kevésbé csillan be a fény?
2022. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezen jobban látszik, hogy milyen is valójában. Elölről tényleg nem durva, de így jobban láthato: [link]
2022. márc. 16. 14:19
 4/8 Hellmano ***** válasza:
Szemből tényleg nem volt ilyen a látvány, de hát más sem így fogja nézni a fogaid, hacsak nem épp belespriccel a szádba és így tartod neki felfelé :) Ám szerintem ez nem látható élőben sem, ha valakivel beszélgetsz vagy mosolyogsz, mert az így nem lát alád. Persze, ha téged zavar, akkor ezeket még visszalehet biztos huzatni a helyére. Gáznak meg nem gáz idős korban sem egy fogszabályzó. Sokan szerintem ezzel nem foglalkoznának, mert amúgy egészséges a fogsorod látszik.
2022. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem tartom egy csúnya nőnek magam, de pont ezert is zavar ennyire szerintem. Betudom csukni a számat rendesen, beszéd közben sem látszik, viszont mikor nevetek zavar, mert oldalról is látszik, hogy kifele áll az első kettő, és nem egyvonalban a többivel. Nagyon elveszi az önbizalmam. Persze eddig is zavart, csak nem úgy álltam anyagilag az utobbi években, hogy belevágjak újra. Most viszont szeretnék, de egy kivehetőset jobban preferálnék, viszont nemtudom mit fognak mondani rá...
2022. márc. 16. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Van átlátszó fogszabályzó, de igen, mindenképpen állandó kell.
2022. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy egy diagnózis és konkrét kezelési terv felállításához, majd annak kivitelezéséhez 8 év tanulás szükséges érettségi után: 5 év fogorvosi szak majd 3 év fogszabályozó szakvizsga. A szakorvos készít többféle röntgent, mintát vesz, profibb helyeken még több irányú, meghatározott pozícióban képeket is készítenek. Na most ehhez képest te azt várod, hogy 2, amúgy rosszminőségű és szakmailag nem elfogadható helyzetben készült kép alapján megmondjuk neked, hogy mi lenne a jó? Nem tudom érted -e, amit mondani szeretnék. Menj el szakorvoshoz és vele konzultálj. Ez nem úgy működik, hogy te mit szeretnél, ez orvosi terápia, ahol a legjobb esetben felmerülhet 2 féle kezelési terv és abból eldöntheted, hogy neked melyik szimpatikus. A fogak fogaskerék-szerűen érintkeznek egymással vagyis, ha az egyik fog helyzetét megváltoztatjuk, akkor az alsó érintkezése nem lesz megfelelő. Mivel a fogak mindig minden esetben törekednek erre a helyzetre, ezért a nem beállított szemben oldal szépen visszaállítja a frissen kimozgatott fogakat. Vagyis, ha az orvos alulra is rak, annak konkrét oka van, nem csak annyi, hogy téged bosszantson. Kivehető készülékkel pedig elsősorban csontozati eltéréseket lehet korrigálni tipikusan még növő fázisban (vagyis nagyjából kiskamaszkor környékén), kivétel ez alól az invisalign, vagyis a kivehető átlátszó fogaszályozó, aminek rendkívül szűk a felhasználási területe.

Fogszabályozót hordani sosem ciki, kifejezetten az igényesség jele. Az sokkal kellemetlenebb, ha valaki konkrétan becsukni nem tudja a száját a kiálló fogai miatt, néztem én már emiatt értelmi fogyatékosnak is valakit, pedig csak a feje volt nagyon ortopéd.

2022. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem negyvenéves koromban mondta a fogorvos, hogy még mindig nem késő...
2022. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!