Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek elmenni a paradontológiá...

Félek elmenni a paradontológiára. Mert nem tudom, mi fog ott történni. Esetleg valaki járt már ott? Fájdalmas dolgokat művelnek ott?

Figyelt kérdés
A Szentkirályiba kaptam beutalót, de több esetben nem mentem el. És azon agyalok, hogy nem is fogok. A fogászattól is rettegek mindig. És még a sima fogkőeltávolítástól is parázok. Az orvos valami olyasmit mondott, hogy íny alóli fogkőeltávolítás. Hát ez már magában nem hangzik jól. Vannak esetleg tapasztalatok?

2022. márc. 16. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokkal kellemesebb mint a kihullott fogak vagy a szájszag amit ezek a problémák okoznak. Én félévente járok fogkő eltávolításra paradontológiára. Semmi extra nincs benne...
2022. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De íny alól? Azért az sztem más.
2022. márc. 16. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Kapsz szurit, majd leszedik onnan a fogkövet. Nem nagy hasi műtétre mész, ne kezeld úgy. Fogorvos vagyok, az esetek legnagyobb részében ezt megcsinálom a kis körzetes rendelésemen is, anélkül, hogy a beteg tudna róla, utólag szoktam szólni - na pontosan ekkora történet. Teljesen igaza van az első válaszolónak, az sokkal kellemetlenebb, ha emiatt veszíted el a fogaidat, a fogkő talaján pedig nem csak a lágyrész, de a csont is bontódik, ami egyben azt is jelenti, hogy ha sokáig szórakozol, akkor utólag hiába kapsz észbe és pakolgatod a milliókat az asztalra, nem lesz csontod, amibe mondjuk implantátumot be lehetne ültetni, de egy kivehető protézishez is kell keményszövet, fog vagy csont, ami helyben tartja. Lehet ezzel szórakozni, csak aztán ne sírj, ha későn kapcsolsz, hogy amúgy te fogakkal tervezel élni.
2022. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
"majd leszedik onnan a fogkövet" - honnan onnan?
2022. márc. 16. 15:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Mégis honnan? A fogadról.
2022. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, mert így alóli fogkőeltávolításról beszélt, és nem a fogról. Mivel onnan már el lett távolítva.
2022. márc. 16. 16:30
 7/12 A kérdező kommentje:
*íny
2022. márc. 16. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy a fogad íny alatti, gyökérrészéről 🤦🏼‍♀️
2022. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, akkor meg oda a Radai rosseb! Régen sem volt ilyen, mégis mindenkinek volt foga.
2022. márc. 16. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem fog neked senki könyörögni, hogy menj el a tök ingyen igénybe vehető parodontológia szakrendelésre a fogágybetegségeddel!
2022. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!