Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt az alsó bölcsesség...

Begyulladt az alsó bölcsesség fogam, hétfőn így is kihúzzák?

Figyelt kérdés

Ezer éve ki van fejlődve teljesen, sosem volt vele semmi gondom, annyi, hogy csak félig van kint, a másik fele az ínyben van. Fogszabályozás miatt kell kihúzni. Szóval évekig nem gyulladt be, erre most egy héttel a húzás előtt igen. Voltam vele a fogászaton, csak jód párnát nyomogatnak mellé, ami nyilván semmit nem ér. Minden nap más fogorvos van, ma is fogok menni cserére. A nyelés és rágás nehézkes, rá ment a torkomra is, az ínyem kb úgy fel van körülötte dagadva, hogy elnyeli a kint lévő részét is a fogamnak, illetve három napja lázas is vagyok. Ezt mondtam tegnap az orvosnak is és mégsem írt rá semmilyen antibiotikumot. Azt várják, hogy begyulladjon az egész szájüregem? Kamilla teát iszok, most vettem voltaren dolot, van flectorom, sós vízzel öblögetek. Egyre rosszabb hétfő óta.


Így is ki lehet húzni? Vagy orvos függő ? Szájsebészeti beavatkozás lenne hétfőn. A tegnapi orvos mondta, hogy lehet halasztani kell, mert így jobban fájna. Csak emiatt nem lehetne kihúzni? Mert egyszer kibírom, csak szabaduljak már ettől a fogtól...van egy ismerősöm,neki teljesen be volt gyulladva és úgy is kihúzták. Oda sajnos mostanában nincs időpont.


Ha tudtok olyan fogászatot, ahol az orvos sosben és a gyulladt bölcsesség fogat is kihúzza, akkor segítenètek légy szíves ?



2022. márc. 25. 13:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy Budapesten, bocsánat.
2022. márc. 25. 13:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy begyulladt ki tudják húzni ha egyenes a gyökere.

Viszont ha lázas vagy nem fognak nekiállni.

2022. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha be van gyulladva akkor is kihuzzák csak akkor az érzéstelenítő injekció kevésbé hat,szóval jobban fogod érezni a húzást.Nem kellemes de ki lehet bírni.
2022. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így sem éreztem egyáltalán, profi orvos volt. Fog dent Újpest központ, csak ajánlom!
2022. okt. 25. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor neked szerencséd volt nekem sajnos nem:)
2022. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!