Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak ezzel?

Mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés

Hét közepén voltam fogorvosnál, 30-án.

12 éve járok hozzá, nagyon jó és lelkiismeretes orvos.

Beadta az érzéstelenítőt, majd dumálgattunk.

Jól elzsibbadtam, szal már nem is tudtam beszélni, mondta, hogy nekikezd.

Kb épp, hogy hozzáért a fogamhoz, a jobb alsó államban éreztem, hogy vagy az ideg vagy az izom, de valami görcsöl.

Nagyon durván, éreztem, hogy húz, kb úgy kellett elmasszírozni.


Azóta meg fáj az állam és nem tudom a számat se kinyitni fájdalom nélkül.

Ez a tipikus görcsös fájdalom.


2022. ápr. 3. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Holnap hívd fel a fogorvosodat.
2022. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy erőltetett, nagy szájnyitásnál (lehet akár ásítás vagy egy nagyobb harapás miatt is) előfordulhat hogy az ízületi fejecs az állkapocsban kiugrik (ez kb. a fül magasságában van). Idősebbeknél, nőknél és kamaszkorban is gyakori lehet.

Megvárhatod a hétfőt is, de a fogászati ügyeletre is elmehetsz vele, pár pillanat alatt helyre rakják. Van hogy magától is a helyére pattan (főleg ha fiatal vagy, rugalmas ízületekkel), de várj vele sokat, mert begyullad az ízület és csak egyre rosszabb lesz.

2022. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy nem úgy tűnik, hogy ízület, mert a nyirokcsomó is meg van duzzadva!??!
2022. ápr. 3. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A nyirokcsomó duzzanata mindig csak melléktünet, nem ez a probléma forrása. Ne itt pánikolj, menj el fogorvoshoz.
2022. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!