Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül most egy...

Mennyibe kerül most egy fogszabályzó? (Felnőtteknek)

Figyelt kérdés
Kb 13 éves koromban volt rögzített fogszabályzóm, sztk-ban csináltattuk akkor, viszont nem lett eredményes a kezelés, valamit nagyon elronthatott akkor az orvos. A problémám az, hogy nagyon előre állnak a fogaim a felső fogsoromon, kb 8mm-el van előrébb a 2 metszőfogam az alsó fogsoromnál, (ezt fogorvos mondta) ami miatt nehéz teljesen becsuknom a számat anélkül, hogy ne látszódjanak ki a fogaim elöl. Bár nem vagyok fogorvos, de szerintem ott lett elrontva a gyerekkori fogszabályzásom, hogy nem lettek kihúzva fogak, így torlódtak csak és nem mentek beljebb a felső fogaim. Most 24 évesen sikerült kicsit több pénzt félretennem és szeretnék megint belevágni a fogszabályzásba magán orvosnál. Aki felnőttként csináltatta, mennyibe került a teljes kezelés elejétől a végéig?

2022. ápr. 5. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Minimum 500+ a kezelések ára
2022. ápr. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Én már elmúltam 18, amikor megkaptam. Nekem 4 éve rakták fel a felsőt, 100.000 maga a készülék, havonta járni állítani, ami 5-10.000.


1 éve rakta fel az alsót, ami 190.000, szintén havonta állítani 5-10.000. És még járnom kell minimum egy évet.


Szóval a nagy kiadás maga a készülék, attól függően, hogy felső, alsó vagy mindkettő.

2022. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapest?


nekem 900ezres árat adtak, önligírozós fémre, 1.5 évet kéne hordanom.


Brutális ára van, van akinek jóval 1 milliót is meghaladja.

2022. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hú, akkor tényleg nem kevés pénz sajnos. Szegeden szeretném csináltatni, most fogok árajánlatot kérni, remélem nem kerül 1 millióba. 😢 Nem baj, be kell vállalnom úgyis mert muszáj kezdeni valamit a fogaimmal, köszi a válaszokat!
2022. máj. 10. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem egybe kell fizetni, ugy h ne aggodj
2022. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

persze, de általában a készüléket egybe kell kiköhögni, max 2 részletbe. Nem árt ha a kezelés árának 60%-a a zsebedben van.


Szegeden lehet egy fokkal emberibb árak vannak, mint pesten.

2022. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6# nyilván igen, a készülékért kb egybe kell fizetni.
2022. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónapja van, én is halogattam, de az árak csak emelkedtek. Nekem így alakult kb:

Konzultáció: 5000 ft

Kezelési terv + lenyomat : 25.000 ft

Röntgen: 6000 Ft

Készülék: 195.000 ft / fogív

Plusz harapásemelő meg gumi meg 1-2 pár ezer ftos tétel miatt a felrakáskor 410.000 ftot fizettem.


Mivel volt még tömés 2x, így még ez is volt kb 40ezer ft, de azt amúgy is megcsináltattam volna, a bölcsességfogaimat pedig tb alapon műtötték (mindnek mennie kellett)


Szóval a felrakásig kb megvolt 500ezer ftbol, Győrben. De pitts21c szóval egy drágább típus ez. Azóta 4-5 hetente 15-25ezer ft között fizetek aktiváláson.

A végére meghaladja majd az 1 milliót. Azóta voltak áremelések, szóval ha most csináltatnám egy 100assal biztosan több lenne. Szeged olcsóbb, mint Győr, és én is fizethettem volna két részletben, valahol pedig eleve engedik, hogy több részletbe fizess.


Halogatni nem érdemes, mert napról napra emelkednek az árak, szóval olcsóbb nem lesz. De ha neked rögzítenek egy árlistát, akkor azt fizeted a kezelés végéig majd. Szerintem megéri, nem bántam meg :)

2022. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!