Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt korban fogszabályzó?...

Felnőtt korban fogszabályzó? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és sajnos elég sokáig elhanyagoltam a fogaim egészségét, aztán találtam egy szuper fogorvost, aki totál fájdalommentesen dolgozik szóval lassan már egyetlen lyukas fogam se lesz. Felmerült aztán bennem, hogy ha úgyis rendben lesz minden már, miért ne lehetne még egy fogszabályzást is "megejteni. Erről még nem beszéltem a dokival ugyan, de érdekelne hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak? Lehetséges e ebben a korban is szabályozni a fogakat? Bennem még mindig az rettenetes gyermekkori kép él mikor az osztálytársaimnak volt az a vastag fém a szájukban és eleinte alig tudtak rendesen beszélni.. Jó gondolom azóta sokat fejlődött ez a terület is, de hálás lennék néhány biztató szóért. Na és az se utolsó szempont, hogy kb mennyibe kerülne?

2022. ápr. 9. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Válaszd az átlátszó, kivehető fogszabályzót, nekem is az lett 24 évesen. Legmodernebb technológiai, sokkal gyorsabb eredmény érhető el vele, mert a fogak mozgatása nagyon pontosan, milliméterre megtervezhető. Láthatatlan fogszabi, így keress rá. Valóban szinte nem is látszott, nagyon sokan észre se vették. Beszédben egyáltalán nem zavaró, bármit lehet enni fogszabályzás alatt (ugyanis kivehető), fájdalom minimális, szinte elhanyagolható, főleg a hagyományoshoz képest. Összesen 5 hónap alatt nekem rendbe tette a problémát. Mivel ismerős csinálta, ezért nekem csak havi 100 ezer volt, más helyeken ugyanez, kb havi 180. Nekem bőven megérte az 500 ezret, felnőtteknek manapság már ennyibe jönne ki az alul-fölül ragasztott is jó esetben, de még lehet több is. Ha esztétikus, gyors és fájdalommentes fogszabályzást szeretnél, akkor mindenképp ezt ajánlom.
2022. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

1


Akkor az 1-es valasz sz*rt sem er. Persze ismerossel havi 100 ezer es csak 5 honapig, ez kb a 100 000 000-bol egy eset hogy valakivel ilyen van.


Kerdezo. Amirol az egyes ir az az ugynevezett "InvisAlign". Gondolom neked nincsenek ilyen ismeroseid, es lehet neked nem csak 5 honapig tartana dolog, hanem ahogy atlagban szokott lenni 1 - 2 ev. Szamoljunk 1.5 evvel.


Ha InvisAlign-t valasztasz, amit az 1-es irt, akkor ne 500 000-re szamits, hanem kb. 1 - 2 milliora igy alaphangon. Nem beleszamitva a rontgeneket, lehet foghuzas, utana retencios keszulek keszitese meg ezek.


Ez ugy mukodik, hogy felmerik a helyzetedet, igy rontgennel meg mindennel egyutt kb. 100 000 forint. Aztan kovetkezo alkalommal kapsz ugynevezett sint (ez a lathatatlan fogszabalyzo, pl Vivera retention <- ha beirod google-ba akkor latsz kepeket).


Altalaban egy sin szettet kapsz. Egyebkent atlagosan egy sin ara 40 000 forint kb. Ha minden igaz akkor havonta kell menni uj sinert. Na most ez nagyon eltero, hogy a szett az hany db-os sint jelent. Van aki 3 db-os szettel dolgozik, valaki 14db-ossal. De ha 18 honapig tart mondjuk a kezelesed (1.5 ev), akkor az 18*(40 000 + 10 000 konzultacio) = 900 000 forint. Es persze elofordulhat hogy nem elengedo az a mennyisegu sin hogy elerjetek az eredmenyt, akkor meg egy par 40 000 forint ramegy. Vagy ha csomagban vetetik meg veled, akkor lehet hogy pl a 10db-os csomagbol, amiert te 400 000-ret pluszban fizetsz, csak 5 kell, akkor kidobtal 200 000 forintot a semmiert. Es emelle jon a 10 000res havi konzultacio. igy kb. 200 000 forint osszesen ha tegyuk fel nem fizettetnek meg veled felesleges sint.


Szoval igy nagyjabol 1,2 - 1,3 millio kornyeken van csak a lathatatlan fogszabalyzas, konzultaciokkal, kezelesi tervekkel, meg magukkal a sinekkel. Ilyenkor meg nincs vege, mert ugye jon a tovabbi konzultacio retencios keszulekkel meg minden. Ami radob ugy egy 100 000-ret. Szoval a vegere 1.4 millio az egesz szerintem atlagban - es ekkor meg a kozepes arkategoriarol beszelek.


Persze ezen is dobhat az, hogy mivel ez kiveheto, ezert vannak emberek akik nem hordjak szorgalmasan mert kenyelmetlen, faj, nem tudnak beszelni tole, kaja kozben ki kell venni ugye, aztan elfelejtik visszarakni es akkor kezdhetik elorol vagy valahol az elejetol mert nem megy fel a sin.


Ha alsora is kell akkor persze tobb mint duplaja, azaz tobb mint 2,5 millio (peldaul nyitott harapast csak dupla fogszabalyzoval lehet kezelni, azaz amikor ha osszecsukod a fogaidat, akkor a felso elorebb van mint az also fogsor).


Meg egy hatranya a lathatatlan fogszabalyzasnak, hogy nagyobb problemakat nem nagyon produktiv vele megoldani. Egy kisebb elterest meg oke, egy fog ferden all vagy valami, de nyitott harapast, vagy hasonlo nagy eltereseket nem celszeru ezzel csinalni, mert nem fejtenek ki annyi erot a fogakra hogy mozogjanak mint egy hagyomanyos vagy porcelan fogszabalyzo.


Ez az esztetikus, latni sem lehet InvisAlign, azaz a lathatatlan fogszabalyzas.


Ha a hagyomanyos fogszabalyozast nezzuk, akkor ott altalaban egyik allcsontra ugy 200 000 - 230 000 forint szokott lenni. Emelle jon a ragasztas, meg az elobb felsorolt tetelek (konzult., lenyomat, kezelesi terv). Igy osszesen kb. 250 - 280 ezer. Aztan van a havi aktivalas, nagyjabol 8 - 10 ezer szokott lenni. Ha masfel evig kell akkor ez 160 ezer forint.


A levetelnek is van koltsege (lol) nagyjabol 20 - 30 ezer ha jol emlekszem.


Aztan kell retencios keszulek utana, lenyomat megint, meg a keszulek megvasarlasa (kb 40 - 80 ezer forintig). Es altalaban itt a vege.


Szoval nagyjabol 450 - 500 ezer szamitva az elejetol a levetelig es az ejszakai fogszabalyzoig azaz a befejezteig.


Elonye, hogy rovidebb ideig tart a kezeles, sokkal, sokkal olcsobb, hatekonyabb eredmenyek es sokkal produktivabb, es meg szint is valaszthatsz ha akarsz. Nincs riziko, hogy elfelejted feltenni mint a lathatatlant meg ilyenek.


Ennek ugye ismert hatranya, hogy az onbizalomhianyos emberek szenvednek mert latszik tisztan hogy van fogszabalyzo es ennyi. Tisztitani tokeletesen lehet a fogakat meg a fogak kozott, csak mas technikat kell ott alkalmazni. Nekem mar volt allando fogszabalyzom, es egy szuvasodasom nem lett a 2 ev alatt, rendesen tisztitottam es kesz. Mondjuk jo azt meg iderakom, hogyha veletlen leesik egy bracket akkor mehetsz visza ragasztatni olyan 5 - 10 ezerert egyszer aztan kesz, de komolyabb gondot nem okoz, mint a lathatatlannal hogy uj sin kell 40 000-ert.


Szoval a kulonbseg igy nagyjabol arban szerintem eleg kemeny.


Egy allcsonytra a hagyomanyos 450 - 500 ezer osszesen, mig a lathatatlan - csak azert mert felunk hogy kinevetnek mert fogszabalyzonk van 20-on 30 evesen - min. 1.4 millio.


1 milliot azert rafizetni hogy ne vallalja fel az ember magat 1 - 2 evre, szerintem pszichologiai eset.


Akarhogy nezem egyedul akkor eri meg a lathatatlan, ha felsz hogy kinevetnek vagy elitelnek hogy fogszabalyzod van es nem zavar az a plusz minimum 1 milka. Semmi mas szempontbol nem jobb.


Ja bocs, elfelejtettem mar, hogy az 1-es peldajan, ha van ismerosod aki megcsinalja harmad annyiert mint szoktak, akkor is megeri felteve, ha kisebb eltereseid vannak amit par honap alatt meg lehet oldani, akkor valoban az az 500 000 bevallalhato.


Amugy meg ha nincs ismeros, akkor a lathatatlan hosszabb ideig tart, komoly eseteket nem celszeru javitani vele, nem fejt ki annyi erot, ugyanugy faj mint a ragasztott, ha elfelejted felrakni kaja utan akkor szetcsuszik akar 1 nap alatt a fogazat aztan nem fer fel a sint, mehetsz uj sinert 40 000+konzultacios ar (uj kezelesi terv, stb...), ha nem tisztitod rendesen olyan budos lesz mint a sz*r a szad.


De legalabb nem kell felvallalnod hogy fogszabalyzod van - amit egyebkent mindenki lesz*r.

2022. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 vagyok


Kijavitanam magam, mert utananeztem jobban, es valoban a lathatatlan fogszab.-nal havonta kell menni konzultaciora, de nem tortenik ott sin csere.


A sin cseret neked kell csinalnod otthon, es sajnos rossz hir, hogy nemhavonta, hanem kb. 2 hetente. Tehat csak maga (lenyomat, kezelesi terv nelkul meg ilyenek) a lathatatlan fogszab. mivel 40 000 forint sinenkent, 18 honapos kezeles eseten, ha 2 hetente kell cserelned a sint, akkor 2*2*18= 72 sincsere, azaz 72*40 000 = 2 880 000 a 900 000 helyett. Egy fogivre.


Es ekkor nem szamoltam fel ugye a kezeles elotti felmeresek, meg utani ejszakai fogszab arakat. Meg ha rossz hordas utan szetcsusznak a fogak vagy a sinek megserulnek (ugy mint pl. a ragasztottnal leesik egy bracket, az sem ritka).


Brutalisat tevedtem, es sajnos a helyzet rosszabb. Gondolom azert ez valtozo, megint milyen bonyolult az alapproblema, mennyi ideig kell, de szerintem 1.5 eves kezeles az azert eleg gyakori.


Szoval lehet a 2 880 000 helyett mittom en csak 1 800 000, de lehet 3 - 4 millio is.


Szoval a hagyomanyos fogszab. helyett ami diagnosztika -> keszulek megvasaralas, ragasztas, konzultaciok -> ejszakai fogszab. vasarlas meg aprobb dolgok kb 450 - 500 ezer, addig hogy rejtegessuk a fogszabalyzonkat fizessunk 3 milliot. azaz 2.5 millioval tobbet minimum.


Ez bocsanat mar nem pszichologiai eset, hanem pszichiatriai.

2022. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hu hallod #2-3 végig nem olvastam ezt a sok hülyeséget, amit itt összehordtál, nem vagy semmi.:) Ez már nem kisregény, hanem szószerint regény. Tudod mit, nem állok le veled vitatkozni, mert fingod sincs az egészről. Csak jobban tudom, hogy mennyibe került + mennyi ideig tart átlagosan a kezelés, amikor nekem is ez volt. Bírom az ilyen random megmondó embereket, akik azt se tudják miről beszélnek, tapasztalat az 0, de azért ontják magukból a sok f.szságot, mások meg el is hiszik. Inkább ez utóbbi a probléma. Már a számolásod is teljesen elfuserált, annyit kérdeznék csak, hogy ha 2 hetente kell cserélgetni (ennyi igazad volt összesen az egészben), akkor egy fogívre hogy jön ki a 2x2? Ha kéthetente cserélem az 1 db-ot (ugyanis kettőt bajosan hordasz egyszerre), akkor fogívenként az 2x1 az az 2 és nem 4. 4 db kell összesen a 2 fogívre, 1 hónap leforgása alatt. Idióta.:)


Kérdező, ha hiteles forrásból akarsz tájékozódni, akkor ne olyanra hallgass, aki valamit olvasgatott az interneten, hanem olyanra akinek van vele tapasztalata. 2 válasz múlva azt fogja kihozni, hogy 5 millió Ft a fogszabi, majd később 10 lesz belőle.🤣 2. válaszát addig olvastam, hogy 18 hónap a kezelés. Soha az életben nem annyi, nagyon max 1 év, de az már nagyon komplikált eset. Mint írtam, havonta 180 ezer Ft-tal érdemes számolni, ez az ár 4 db sínt tartalmaz: 2-t felülre, 2-t alulra, úgy, hogy 2 hetente kell cserélni őket. Természetesen mint mindenhol, itt is van előtte röntgen, kezelési terv, lenyomat készítés, amik valóban pénzbe kerülnek, ugyanúgy mint a hagyományosnál.

2022. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

[link]

Első találat, mindent megcáfol, amit az előttem lévő #2-3as nagyokos írt. 425 ezer Ft a teljes kezelés, 2 állcsontra. Ennyire ért hozzá, 3 millió Ft, na persze. 😂 Többi dologban is ennyire volt igaza. Szegénynek fáj, ha valaki nem szeretne drótfogú lenni. Nem kicsit beteges.

2022. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de nem szerettem volna vitát indítani. Nem gondolnám nagyon komplexnek a problémát, a jobb szemfogam nagyon befelé nőtt, mikor még előtte tejfog volt, ezért olyan mintha nem is lenne ott fog csak egy fekete lyuk.. Szóval nem esztétikus, de valahogy idáig nem zavart. Mindenképp utána kérdezek a fogorvosnál, hogy melyik fogszabályzót ajánlja, de még, ha nem is reális a több milliós ár, azért 500.000 Ft se semmi. De hosszútávon persze megér ennyit egy szebb mosoly.
2022. ápr. 10. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Invisalign-nál általában comprehensive csomag van, korlátlan sínnel 1.3 milla.



Ezek az olcsóbbak nem minden esetre megfelelők

2022. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
32 éves vagyok, most lett fém, önligírozós fogszabályzóm :) senki nem cikiz miatta, de nem is érdekelne. Szerintem egy fogszabi nem túl szép látvány, de ma már kb annyira elfogadott, mint egy szemüveg. Van olyan kollégám, aki észre se vette. Nagyon szeretnék végre szép, rendezett fogaka, nagyon régi vágyam, úgyhogy nekem már mindent megér :). A fogszabis terv szerint nálam kb 1-1,1 mft-ra jön ki, ebben nincsenek benne a miniimplantátumok és a foghúzás. Amiről még sokan nem beszélnek, az a fogápolási eszközök költsége (fogköztisztító, drágább fogkrém és fogkefe), plusz a 3 havi fogkőtelenítés. Szóval nem olcsó, de szerintem megéri, én már alig várom, hogy szépek legyenek a fogaim :)
2022. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-3as valaszolo nem jol tudja. Se az ara nem annyi az atlatszonak se a kezelesi ido mem hosszabb, mint a sima fogszabályzonak, sot, rovidebb joval.
2022. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!