Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előfordulhat, hogy egy fogat...

Előfordulhat, hogy egy fogat elkezdenek gyökérkezelni, de a vége húzás lesz?

Figyelt kérdés
Teljesen bevagyok fo*va. 2 hete kezdték gyökérkezelni a fogam. Egy hétig nyitva maradt, addig nem volt semmi gond majd bekerült a gyógytömés és nagyon fáj. Mondta a dokim, hogy ki kell szedni. Ilyen esetben mi történik ez után?! Nagyon félek, hogy ki kell húzni mert nagyon nem akarom elveszteni ezt a fogam.

2022. ápr. 19. 11:11
 1/9 anonim válasza:
72%
Én is jártam így, hiába gyökérkezelték 3-4x, nem lett jó, ki lett húzva. Pótolni kell ha begyógyult és megszűnt a panasz. Vagy beültetés a csontba, vagy híd, amit a mellette lévő fogakra tesznek.
2022. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Előbb utóbb a gyökérkezelt fogak kettétörnek, akkor meg úgyis kihúzzák.
2022. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyenek is vannak. Van olyan orvos is ,aki meg mondja mennyi esély van a megmentésére.Ha 1 fogban nincs ideg,mert ez a lényege a gy.kezelésnek,

ez a fog már nem számít élő fognak .

2022. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1 fogamat gyökérkezeltettem de nagyon fájt inkább kihúzattam.
2022. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2

Előbb-utóbb. Nekem 20 éves gyökérkezelt fogam van. Meg 19 éve gyökérkezelt. El vannak színeződve kicsit, de köszönik szépen, jól vannak.

2022. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen van és sajnos egyáltalán nem jósolható meg, hogy mit lehet végül megmenteni és mit nem. Mint ahogy műtőasztalra is sokan kerülnek vakbéllel, de a műtét ellenére mégis vannak, akik belehalnak. Általánosságban az elmondható, hogy minél hátulsóbb egy fog, annál kevesebb esélye van, hogy sikeres lesz a gyk. Míg mondjuk egy nagymetszőnél 90%os, addig egy őrlőfognál már csak 50% esély van a sikerre. Ezeket bonyolítja az, hogy pontosan milyen gyulladás miatt kellett gyökérkezelni, nem mindegy, hogy “csak” a fogbél fertőzött, vagy már a fog alatt a csontban vannak a bacik. Plusz egyéni érzékenység, immunrendszer, baktériumok összetétele, egy halom tök szubjektív dolog játszik szerepet.
2022. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* 20 éve
2022. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 fogamat kellett gyökérkezelni. Abból négy teljesen jól van. Egyet sajnos pár évvel a gyökérkezelés után ki kellett húzni. Soha semelyik gyökérkezelés közben-után nem volt fájdalmam. (Annál sem, amit ki kellett húzni.) Ha lett volna, biztos, hogy kihúzattam volna.
2022. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Reménykedem benne, hogy tisztítás után eredményes lesz a kezelés.
2022. ápr. 19. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!