Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire törtetek össze a...

Mennyire törtetek össze a részleges műfogsorotoktól?

Figyelt kérdés
46 éves vagyok. Sajnos ide jutottam. Részleges felső és részleges alsó műfogsor. Fogbeültetés nem ajánlott. Eddig lelkesen jártam csiszolásra, feldobott, hogy lassan kész lesz. Ma pedig ahogy tudatosult bennem, hogy mi is lesz teljes totális depressziós sírógörcsöm lett. Nincs kivel megbeszélnem. Tudom hülye liba effektus, de egyedülálló vagyok és még az is eszembe jutott ki fog így ezek után szóba állni velem. Esetleges rosszmájú válaszokat kivédve még közölném, hogy mindig törekedtem a tisztaságra, de egy évet beteg voltam és akkor szinte szétporladtak a fogaim. Tudom van élet a műfogsor után, de milyen?

2022. ápr. 23. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk nincs műfogsorom, de anyának olyat csináltak, hogy meg nem mondanád róla, hogy műfogsor. Ma már nagyon jók vannak! Meg szerintem Ana de Armas-nak fent az első fogai is műfogak, nekem legalábbis nagyon műnek tűnnek, aztán milyen jó csaj már? :)
2022. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne búsulj! megszokod és jó lesz, hogy tudsz majd rágni - az fontos az egészséged érdekében. Ha kedves és megértő vagy, "szóba fognak állni" veled. Hisz nem egy fogsor, vagy haj, vagy testrész miatt szeretik egymást az emberek, hanem lényük miatt. Az a fontos, és az a szemnek láthatatlan, csak a szívével látja az ember - ahogy a Kis Hercegben is olvashattad.

[link]

2022. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Most itt fekszem az ágyban romokban. Soha nem gondoltam, hogy így képes leszek összezuhanni.
2022. ápr. 23. 17:35
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Meg kell szokni majd. Valami zenét küldhetek? Mit szeretsz? Bach? Mozart?

Mi jót olvastál mostanában? Most olvastam Tolsztoj Háború és béke regényét, Hatalmas élmény! Ha még nem olvastad, Makai Imre fordítását keresd, az a jobb. Sok minden megérthet az ember ebből - a szeretetről, a háborúkról, az emberekről.

vagy hát tavasz van, virágzás

(a zene szép a kis videóban, de nem Chopin, ez tévedés)

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMsagy

*

Megkértem a mandulafát: "Nővérem, beszélj nekem Istenről."

És a mandulafa virágba borult.

(Nikosz Kazantzakisz)

2022. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de most jó a csönd.
2022. ápr. 23. 18:03
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Semennyire.Inkább az ára volt kiakasztó.
2022. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt munkatársam, akinek már huszonévesen műfogsora volt azért, mert szegény egyszer nagyon rosszul esett el a lépcsőn. Édesanyám fogai terhesség közben porladtak szét. Sőt, én minden nap mosom reggel és este a fogam (nem 10 másodpercig, hanem szeretek belefeledkezni), ennek ellenére már nagyon sok fogamat be kellett tömni és egy gyökérkezelésem is volt. Szóval ez nem egy olyan dolog, hogy akinek műfogsorra van szüksége, az igénytelen, sőt. Azok, akik igénytelenek a fogaikra, azok nem kérnek műfogsort, mert nem érdekli őket a szétrohadó szájüregük és annak kinézete. Szerintem egyáltalán ne szégyelld ezt, nincs okod rá, előbb-utóbb nagyon sokan jutunk ide, hiába próbálunk vigyázni a fogainkra.
2022. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én 35 éves vagyok alsó felső kivehető fogsorom van és senki nem veszi észre viszont lelkileg nehezebb feldolgozni de ha sikerűl elfogadni és megszokni akkor teljes az élet nekem két hónap alatt sikerült megszokni és boldog vagyok vele hidd el jó lesz
2022. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!