Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog mögötti gyulladt...

Bölcsességfog mögötti gyulladt tasak kezelése mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Nem teljesen kibújt alsó bölcsességfogam mögött egyik napról a másikra lett egy duzzanat, egy tasak az íny tetején. Nagyon fáj, a fülem, nyirokcsomóm is. Gyulladáscsökkentőt szedek és antiszeptikus szájvizet használok. Mivel sehol nem fogadnak rövid határidővel, az ügyeletre kell mennem. Nagyon félek a kezeléstől. Tudom, hogy gyulladtan nem húznak bölcsesség fogat, főleg olyat, ami nincs kint. Ezt később, altatásban szeretném kiműttetni. Viszont most meg kell szüntetni a gyulladást. A gyulladt tasakot kell kitisztítani. Viszont tartok tőle, hogy nagyon fog fájni, mivel gyulladt területet nem lehet érzésteleníteni. Ha van valakinek tapasztalata, hálás lennék, ha megosztaná.

2022. máj. 6. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen gyulladt tasak? Olyan, mint egy pattanás, és gennyel van tele? Csak mert nekem egy sima hátsó fognál kijött egy ilyen, aztán megnyomtam, kijött a genny, és nem fájt, mert megkönnyebbült a terület, hogy tud hova ürülni a váladék. Persze a problémát nem oldja meg, de ha meg tudod annyira birizgálni, hogy kifakadjon, máris könnyebb lesz.
2022. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Örülök, hogy ez működött neked, nem is gondoltam volna, hogy így is lehet. Nem olyan, mint egy pattanás, inkább az íny, ami részben fedi a fogat, meg van vastagodva és a fog mögött is. Hosszanti irányban. Nem piros, halvány rózsaszín és gennyet sem látok. Azért gondolom, hogy gyulladt, mert fáj, feszít.
2022. máj. 6. 15:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot fognak rá felírni, ami meg fogja szüntetni és jó lesz, úgyhogy mindenképp menj be az ügyeletre. Van helyi kezelés is, ami egy kis gyógyszeres csík, helyi fertőtlenítés leginkább, és nem is igazán használ, inkább az antibiotikum oldja meg a helyzetet, de a csík benyomkodása az ínybe tud fájni, attól függ, ki csinálja és mennyire óvatosan. Volt olyan nekem, hogy alig éreztem, és volt aki úgy belenyomta, hogy ki sem esett magától és úgy kellett kiimádkozni. Naponta cserélik a csíkot, így naponta be kell majd menned az ügyeletre, bár mondom, az antibiotikum megoldja.
2022. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tályognak hívják a gennyes tasakokat. A fog ahogy jött ki, mellette bement a meglazult ínybe kaja, berohadt és körbe gyulladt. Ráterjedhet az állcsontra, állkapocsízületre, fogidegre, kaphatsz vérmérgezést is extrém esetben, ezért mielőbb menj el! Minden TB fogászaton el kell ingyen látniuk, ez sürgős eset! Egy érzéstelenítés után szikével kivágja a tasakot vagy csak fogóval félre húzza, kitisztítja és jó esetben kész is. Klórhexidines vagy cserszömörcés öblögetőt jó rá venni nehogy kiújuljon, de pl. a Phlogosol is jó ilyenre is!
2022. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ahogy a kérdező is írta, gyulladt állapotban nem fogják eltávolítani, előbb gyógyszeresen kezelik.
2022. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 4-es! Neked végeztek már ilyen beavatkozást? El tudták érzésteleníteni? Hogyan tisztítják ki? Kiöblítik vagy eszközökkel kapargatják? Mennyi ideig tart?
2022. máj. 6. 16:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy eltávolítják. Minek is vennének ki egy egészséges fogat?? Nemtom mi ez az irtsuk ki a fogakat logika! Nem kell kiműteni egyiket sem, csak ha bajt okoz, ha nem fér el és tolja a sort vagy ha átlósan jön ki pl. vagy mondjuk teljesen ép állapotban fájdalmat sugároz ki. Itt nem a fog miatt lett a gyulladás, hanem mert nem takarította a fogzás közben felpuhult ínyt! Lehet nem is injekciót kap csak sprayt aztán félrehúzzák és takarítják!
2022. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Le tudnátok írni, hogy mit jelent a "takarítás"? Mivel végzik? Ez fájdalmas?
2022. máj. 6. 16:17
 9/17 anonim ***** válasza:

Injekciót lehet adni többféleképp. Ilyenkor ált. nem a fog mellett szúrják le a bucira dagadt részbe, hanem oldalra 2-3 pontban!

Volt már mindenféle beavatkozásom, de mindig sokkal rosszabb volt a fájdalmat tűrni kint míg vártam! Altatást kérni is felesleges, hacsak orvosilag nem indokolt. Egy körbezárt, benőtt fogdarab kiműtése volt kb. fél óra. 0 fájdalommal, hiszen ott műtéthez való cuccot adnak be, nem az 50 éves lidocaint, azt is vékony, modern tűvel! Ha néha becsukod a szemed, nem látod a műszerek végeit, se azt ahogy varrják! Szájsebészet után vartt seb volt, tehát olyan 2 nap után nézett ki úgy, mint egy 3-4 hetes foghúzás lyuk és elmaradt az a rohadék erős fájdalom is!

2022. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Takarítás: érzéstelenítés után elhúzzák az ínyt és pici kanálka szerűvel, kampóval kiszedik ami olyan állagú, esetleg levágnak szikével néhány mm szakaszt, fecskendővel kiöblítik, zselét kennek rá, megvilágítják UV lámpával/lézerrel. Amit az adott helyzet kíván, ami rendelkezésre áll!
2022. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!