Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Genetika vagy kiskorban kell...

Genetika vagy kiskorban kell valamire figyelni?

Figyelt kérdés
Ha nekem lenne gyermekem nem akarnam hogy olyan ronda gorbe fogakkal rendelkezzen mint en, es nem akarnam, hogy ezmiatt 4 evig fogszabalyzasra jarjon, mint en:D tehat, mit lehetne tenni ellene? Valamit elrontanak a szulok kiskorban, vagy ez genetika?

2022. máj. 15. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Genetika

2. Cumi, ujjszopás

De főleg genetika.

2022. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem mindig azt mondta anyukam, hogy azert voltak olyanok a fogaim, mert nem voltam hajlando abba hagyni a cumisuvegezest (kb 6-7 eves koromig abbol ittam) akkor ez valamennyire igaz? Neki egyebkent szep fogai vannak es apukamnak is
2022. máj. 15. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy "szabálytalan fogsor" gén, amit örökölni lehet, így mindegy, hogy neked vagy anyukádnak vagy akárkinek mennyire voltak szabályosak. Sok összetevős történet, például ha nagyobbak fogak bújnak ki, mint amekkorák elférnének az állcsontban (de a fogak mérete, állcsont mérete sem egy génen múlik), akkor torlódottak lesznek.


Rossz szokások, például amit előbb írtak, a tartós cumi és ujjszopás, amit kerülni érdemes. A TARTÓS terhelés mozdítja el a fogakat. Így működik a fogszabályozó is, hogy egész nap "tolja" a fogakat a megfelelő irányba. Nem kell erős terhelésnek lenni, csak tartósnak. Tehát a te esetedben ha csak ivás erejéig volt a cumisüveg a szádban 6 évesen, akkor az nem tolja el a fogakat. Ha órákat szopogattad, az igen.


Ha pár maradófog kibújása után látod, hogy valami nem kóser, akkor érdemes nem halogatni a fogszabályozást. Ha szükséges, akkor tudnak kivehető fogszabályozót készíteni már ebben a korban, ami megkönnyíti a későbbieket.

2022. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2022. máj. 15. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit sok szülő elront, hogy túl sokáig hagyják cumizni (legyen az sima cumi, ujj vagy mellről szoptatás), amire a gyerek rászokik és később sokkal nehezebb leszoktatni. A legjobb, ha az ovi előtt már a gondolatát is elfelejti. A cumizás a fogatlan vagy épp fogzó babának jót tesz, mert jó irányba stimulálja az izmait és a csontjait. Viszont amint megjelennek a legutolsó fogai is, onnantól a cumizás csak eldeformálja az állcsontokat: a fogsor összeszűkül, a felső frontfogak előre állnak, az alsók pedig befelé, a rágóizmok nem fejlődnek, nyitott harapás alakul ki, ami megnehezíti a rágást és további rossz szokásokhoz vezethet (szájlégzés, nyelvlökéses nyelés), amik szintén rossz irányba deformálják az állcsontokat.

A másik súlyos hiba tényező az a cukor nem megfelelő adagolása. A tejfogak nem csak kisebbek a maradóknál, hanem szerkezetükben is mások: vékony zománc és dentinréteg fedi a fogbelet - vagyis a szuvasodás és a vele járó fájdalom sokkal gyorsabban kialakul, mint egy maradó fognál. Éppen ezért cukrot csak ritkán szabad adni a gyereknek, és különösen kerülni kell a cukros vagy szénsavas üdítőket. Bővebben: [link]

2022. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 3-as nagyon profin leírta szerintem. Úgy érzem ő talán professzionális.

Én csak a saját három gyerekem után mondanám a tapasztalataimat. Az elsőnek volt szüksége évekig fogszabályzóra, sőt.. talán ezt folytatnunk is kell, ha jól értem.

Ő sohasem cumizott egyáltalán. Viszont megmaradt a "nyelvlökéses nyelés" ami elvileg babakori reflex, és a nyelés az folytonos, nem csak evéskor és iváskor történik, minden egyes nyelésnél tolta a fogakat és attól állt összevissza elvileg. Ki tudja talán a fog és állcsont is.

A második gyerek folyamatosan cumizott és nagyon későn sikerült abbahagyatni vele, - az ő fogsora gyönyörú nem kell neki fogszabályzó egyáltalán.

2022. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!