Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog kihúzása után...

A bölcsességfog kihúzása után mennyi ideig nem sportolhattatok? Bonyolult foghúzás volt ferdén nőtt foggal, vagy "sima ügy"?

Figyelt kérdés

(Magamhoz képest) komolyrabb célra készülök őszig, de addig 2 fogat húznak az egyik oldalról, az egyik kissé ferde, alig bújt ki és 1 fogat a másik oldalról. Kissé félek, hogy sok lesz a kihagyás.


Nektek milyen tapasztalataitok voltak?


2022. máj. 24. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem múlt hónapban műtötték ki 2 alsó bölcsességfogamat. Ferdén álltak, szomszédos fog alá nyomulva, teljesen íny alatt, csont alatt is, szóval volt mindenféle feszegetés, fúrás, stb. Én is aggódtam a kihagyás miatt, mert sportolok, de simán be lehet hozni. Mivel nekem 1 hét különbséggel szedték ki a kettőt, több idő maradt ki.

Az első helye érzékenyebb volt, szerdai műtét után következő hét kedden tudtam óvatosabban edzeni. A második gyorsabban gyógyult, a szintén szerdai műtét után már hétfőn tudtam edzeni rendesen, nem is éreztem a helyét. Szóval nekem 5-6 nap kellet, hogy helyre jöjjön, mostanra szerintem bepótoltam a kihagyást :)

Persze ez egyénenként változik, de nagyjából 1 hetet szoktak mondani.

2022. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ilyen kemény műtétekkel is szűk 1 hét volt?


Munkatársamnak nemrég 2 hét kihagyás volt.

2022. máj. 28. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Lehet attól is függ, milyen sportról van szó, de én nem éreztem úgy, hogy többet ki kellene hagynom. A második meglepően gyorsan gyógyult, pedig az volt a nehezebb eset, 45 perc alatt jött ki több darabban. Igaz, én is hallottam másoktól, hogy 2 hét után edzett csak, ezért gondolom, hogy egyénfüggő

2022. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Futásról van szó egyébként.

Illetve enyhébb otthoni erősítésről. Lehet, hogy az utóbbivan kell többet kihagyni, főleg a kézisúlyzókból.

2022. máj. 28. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!