Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A retainer (retenciós készülék...

A retainer (retenciós készülék) esetében ez mennyire jó?

Figyelt kérdés

A rögzített fogszabályzós kezelésem után retenciós készüléket, retainert kaptam és egy darabig hordtam is rendesen, eleinte éjjel és nappal is kellett, utána már csak éjszaka. Sajnos én félévig nem hordtam. A saját hülyeségem miatt is meg egyébként más egészségügyi okokból is, de a lényeg, hogy észrevettem, hogy elmozdultak a fogaim. Ez egy hónapja volt.

Megpróbáltam feltenni. A felső fogsoromra sikerült, ha nem is teljesen, az alsóra először egyáltalán nem. Lepattant az egész. Utána csak megpróbáltam még újra, azt hiszem kétszer és a harmadik alkalommal sikerült. Kényelmetlen volt és nem teljesen illeszkedett, de nem pattant vissza.

Eleinte fájt de nem a használat, amíg rajta volt hanem mikor levettem és már nem volt rajta. Ahogy telt az idő egyre kevésbé fájt, már szinte egyáltalán nem fáj.

A fogorvosomhoz van időpontom és el is mondtam neki az egészet, de azért én itt is szeretnék feltenni a kérdést addig is.

Ha nem 100% illeszkedik a retainer de azért nem is esik le szóval stabilan megmarad a fogamon, akkor valamennyire azért segít helyrehozni a fogaimat abba az állapotba ahol voltak mielőtt abbahagytam a használatát?

Ha abból indulok ki, hogy az alsó fogsoromra először rá se tudtam tenni mert lepattant és utána kényelmetlen volt, de már könnyen rámegy és lejön, akkor csak van valami hatása, nem? Gondolom valamennyire csak mozognak a fogaim, csak kezd hozzászokni.

Az alsó fogsoromon így néz ki mint ami ezen a képen az alsó fogsoron van:

[link]

A felső fogsoron valami olyasmi mint itt ezek közül a két alsó kép közül a bal oldali:

[link]

A fogaim teljesen lefedi de van egy kis "rés" a fog legalja és a retainer legalja között.



2022. máj. 31. 18:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!