Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak is kellett azért fogát...

Másnak is kellett azért fogát kihúzni mert nem kapott időben ellátást,időpontot?

Figyelt kérdés
2022. jún. 1. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Én tobb orvostól is kértem szakvéleményt, mert nem akartam elfogadni,hogy 24 évesen 2 fogamat elveszítem, de mindenki ugyanazt tudta csak mondani,menthetetlen a fog (valószínűleg genetikai rendellenessége volt a fognak), és a kezeletlenség-gyulladas miatt az mellette lévő fog gyökere felszivodott, azt is ki kellett szedni. Orvosi muhiba, duplán, minden orvos megállapította, de szakvéleményt egyik sem adott...
2022. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
(1es vagyok) azért duplán, mert államiba mentem duzzadó arccal, a másik oldalon kimutottek a bolcsessegfogam, azóta zsibbad a nyelvem (elvagtak egy ideget), a másik-valoban problémás oldalon - nem vették észre a rossz fogat, ami miatt végül 2-t veszítettem el... jogi per esélytelen, több orvos is azt mondta,törődjek bele.
2022. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül orvosi műhiba, ha sérül az ideg alsó bölcsességfog eltavolitasa során. Ez az amatomiai adottsagokbol adodoan sajnos egy nagyon is valós KOCKÁZAT.
2022. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki betartja azt,h félévente kontrollvizsgálaton vesz részt, azzal ez az eset minden valószínűség szerint nem fog előfordulni. Mert olyan ütemben nem romlik (szuvasodik) egy fog,h fél év alatt akut gyulladást produkáljon. Ezért inkább a megelőzésre kell a hangsúlyt fektetni és a helyes és rendszeres fogápolásra. 45 éves vagyok 32 fogam van, persze ebből kettő idegelt, van néhány aranybetétes (inlay), de húzni még nem kellett. A középiskolai, kollégiumban eltöltött évek alatti hiányos táplálkozás és az elhanyagolt kontroll eredményeként lett több szuvas fogam. Azóta a helyes táplálkozás, a vitamin és ásványianyag pótlás és a rendszeres fogápolás ill. a kontroll, megóv a negatív változásoktól.
2022. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-2es vagyok, egyrészt orvosi műhiba, én voltam ott műtét közben, a fiatal rezidens(?) doktornő többször szólt hogy jöjjön már valaki, nem tudja kiszedni a fogat, de nem volt az osztalyvezeto, sem tapasztaltabb orvos az osztályon (minek áll neki egyedül műteni, ha nem tudja megcsinalni??), másrészt valami eszközt is nagyon keresett az asszisztenssel (miért nem készülnek elő rendesen a műtethez??), egy oraig kaszabolt, közben több percre(!) egyedül hagytak szetkaszabolt szájjal, embert/eszközt keresni KIMENTEK a mutobol majd kezmosas minden nélkül folytatták, hogy nincs ott senki! Nyilván nem oda mentem vissza varratot szedetni és kontrollra, egyértelműen el volt borzadva mindenki aki ranezett a sebre, hogy szetkaszaboltak és nem úgy tűnik, mint akit orvos műtött. Miért nem adtak szakvéleményt? Nem tudom.

Másrészt, a másik oldalon volt egy genetikai rendellenessége egy fognak, nem pedig szuvas volt. Azért vesztettem el, mert egy ideje gyulladasban volt a gyökér,ú.n. steril gyulladasban (doki mondta) nem olyanban, ami szuvas fogtol lesz. A gyulladás atterjedt a csontra/gyokerekre és az előtte lévő foggyökér felszivodott. Teljesen ép fog volt, egy evvel korábbi rontgennel össze lehet hasonlítani mindkét fogat, nem az ápoláson múlt, sajnos, és orvoshoz is mentem ahogy jelentkeztek a tunetek, csak rosszhoz. Ez van. Szóval nem, nem csak az apolason múlik, hanem azon is, hogy ebben a retek országban praktizalhatnak ilyen hentesek is.

2022. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos akkor abban az esetben egy amúgy szerencsére-az elszenvedő szempontjából szerencsétlen, de minden valószínűség szerint nem gyakori esettel találkozott egy egyébként gyakorlatlan orvos, ez sajnálatos ugyan, de nem hinném,h az országot minősítené ill. önmagában visszautasítom az országunk effajta minősítését egyáltalábavéve.
2022. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fogászom évente csinál egy teljes száj rtg-t, és ezzel ki tudná szűrni a rejtett problémákat (ha lenne, de szerencsére nincs).

Azt tudom, hogy az sztk fogászok nem csinálják. Olcsó húsnak híg a leve (ingyen fogasz kezelése...).

2022. jún. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt Szegeden, engem a doktornő elküldött a fogklinikára panorámaröntgent csináltatni, tb.-re v. sztk.-ra, ahogy tetszik.
2022. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!