Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog szuvasodás?

Fog szuvasodás?

Figyelt kérdés

Kb 1 honapja sajnos egy ideiglenes tomesre elfelejtettem vissza menni es 2 nap ota iszonyat faj a fogam es mara be is dagadt. Eszre vettem annyi kulombseget hogy egy kis arnyalattal viszont szurkebb mint a tobbi. (A tobbi nem szurke hanem feher de hogy inkabb ilyen koszosabb feher ugy talan jobban ellehet kepzelni) abszolut nem durva kinezetre de ez lehet rosszabb hetfoig? Tudom latatlanban nehez ezt megmondani de kivancsi vagyok ki mit ir ra. Hetfon megyek fogorvoshoz elvileg es igyekszem nem jatszani ezekkel a dolgokkal a jovore nezve…


Es kerem csak normalis emberek irjanak! Annyi meg hogy ez a fog gyokerkezelve lett. Es ennek ellenere megis begyulladhat? Elore is koszonom!


2022. jún. 3. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyitva maradt a gyökérkezelés alatt álló fogad, és nem mentél vele vissza? Vagy ideiglenes van benne? Talán még menthető, de nem tett jót neki a mulasztásod sajnos.
2022. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelésnek van egy menete. Visszahívtak, nem mentél. Ettől van. Mégis mi volt az elképzelés? Majd magától betömődik? Hát nem tömődött. Az ideiglenes tömés nem tart örökké. Pont ezért hívják ideiglenesnek.

Vissza kell menni a fogorvoshoz. Ha szerencséd van, menthető a fog. Ha nincs, akkor kihúzzák. Ja, és a fogszuvasodás egy szó.

2022. jún. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelés után normális, hogy a fog elszürkül. Ez azért van, mert ugyan az erekkel és idegekkel ellátott fogbelet eltávolították a fogból, azonban a dentinben megmaradt mikro erek elszakadva a szervezettől elszürkülnek. A szürkeségen a külső vagy belső fogfehérítés segíthet (belső: ideiglenes tömés alá rajkák a fehérítő anyagot egy pár napra) vagy egy borító korona.

Mint ahogy előttem is írták: az ideiglenes tömés nem véletlenül ideiglenes. Nem tud tökéles zárást biztosítani, ezért a baktériumok lejutnak mellette és ha már nincs is a fogban fogbél, akkor a fog tartó szöveteit támadják. A fog menthetősége ezzel jelentősen csökken.

2022. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!