Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet-e gyökérkezelni azt a...

Lehet-e gyökérkezelni azt a fogat ami már korábban volt? Jónéhány éve egyik egy csatornás első fogamat gyökérkezelték. Most újra feszítést érzek ugyanott.

Figyelt kérdés
2022. jún. 13. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
A gyokerkezeles azt jelenti h kiveszik az ideget es csak a csont marad. Ezt nem lehet 2x meg sinalni.
2022. jún. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, vagyis nem. Azt miért csinálják, hogy próba, gyógy tömést helyznek bele?
2022. jún. 13. 07:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt Németországban úgy csinálják a gyökérkezelést, hogy 2x cserélnek gyógyszert a 3ra tömik véglegesen. Ha ezek útán is problémát okoz a fog "revision" azaz újra megcsinálják a gyökérkezelést 2 gyógyszerkezeléssel, de csak abban az esetben, ha több évig tünetmentes volt a gyökérkezelt fog. Ha nem akkor húzást ajánlanak.

Egy fogorvosi asszisztens

2022. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszereket azért teszik bele, hogy a baktériumokat kiöljék. Előző voltam.
2022. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez az új módi, ami németben is megy teljesen rossz! Van olyan gyulladás, ami hetek alatt menne le, régen adtak rá időt, ma nem. Lusták megcsinálni és ki van adva, hogy tojjanak rá, mert drágább a pótlás!

Igen, lehet és kell is nyitni, főleg hogy eleve szarul volt megcsinálva!

2022. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytömés azért kell, mert a gyökérkezelés oka valamilyen gyulladás, ezt kezelni, megszüntetni kell, mielött betömik, különben a fog tönkremegy, és a fájdalom is úja elöjön.

Az elsönek meg csak részben van igaza, az helytálló, hogy az ideget kiveszik és azt még egyszer nem lehet.

Viszont olyan lehetséges, hogy valami okból a fertözés kiújul, akár sok év múlva, ezért a régi gyökértömést el kell távolítani, újra kezelni (gyógytömésekkel) és ezután megint végleges tömést tenni bele.

Ha olyan érzésed van, hogy baja van a fognak, akkor minél elöbb menj a fogorvoshoz, idöben felismert gyulladással az esetel nagy többségében még lehetséges a kezelés, elhanyagolva viszont csak a foghúzás marad.

2022. jún. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Magánban jobb helyen gyökértömést is cserélnek, nekem is volt ilyen nemrég, elsőnél újra fájt egy év múlva, de megcsinálták és azóta semmi baja. De hogy ezt milyen esetekben lehet vagy nem, azt az orvos tudja megmondani, kell hozzá megfelelő eszköz is gondolom.
2022. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik ilyen. Hogy érdemes-e, azt egy röntgen meg tudja mutatni.
2022. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hogy Németországban hogy van, azt nem tudom. De az én fogamnak simán adtak időt, már legalább 5x volt benne gyógytömés, és mostanra már nem is érzékeny. Még persze lehet gond a végleges tömésnél, de van esély, hogy megmarad.


Az eredeti kérdésre visszatérve, előfordulhat, hogy revízionálni kell a gyökértömést. Ez nem pont ugyanaz, mint az eredeti gyökérkezelés, mivel idegek helyett a gyökértömést kell kiszedni, fertőtleníteni, és újracsinálni (esetleg időt hagyva, hogy lemenjen a gyulladás). Nem vagyok fogorvos, szóval ne rám alapozz, de az én ismereteim szerint neked pont erre lenne szükséged - fordulj orvoshoz.

2022. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szóval. Mikor ezt a fogat nekem gyökérkezelték akkor 4-5 alkalommal is vissza

kellett mennem, mert csak próba, gyógy tömést tettek bele. Kiállt belölle valami csík amin keresztül szellőzött.

Azt nem tudom, hogy ezt a kezelést ilyenkor is meg lehet-e csinálni.

2022. jún. 13. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!