Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog gyulladására...

Gyökérkezelt fog gyulladására szedett dalacin mellé milyen gyulladáscsökkentőt lehet még szedni?

Figyelt kérdés
Fel van dagadva az arcom. Egy hatalmas pukli nőtt gyökérkezelés után az ínyemre. Ma újra tisztították, kaptam rá dalacint. Mellé milyen gyulladáscsökkentőt szedhetek? Algoflex forte mehet?? Gingisollal is ecsetelem. Kamilla vagy körömvirág teát hogy kell rá használni? Igyam meg, vagy csak öblögessek vele?🙈

2022. jún. 29. 22:53
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Külön nem kell gyulladáscsökkentő, mert az antibiotikum leviszi majd a duzzanatot, de ha fáj is és diszkomfort érzésed van, akkor Cataflam, de jó az Algoflex is. Gingisol is jó, de valójában ezzel pluszt nem adsz neki.
2022. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És borogasd hideg vízzel. Jó, ha van, ha nincs, akkor holnap a patikában vegyél fagyasztható hűtőtasakot, de fagyasztott állapotban csak rongyba csavarva szabad rátenni.
2022. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én csak annyit szeretnék, hogy ne legyen bedagadva a fejem. 😞 Hogyha hétfőn visszamegyek, miközben kezeli a fogam ne emelkedjen a lábam a levegőbe a fájdalomtól, és ne lássak utána csillagokat, mikor hazajövök. Esküszöm a szülés nem fájt így, mint ma, miután újra kitisztította a fogamat, meg megnyomkodta a puklit. Már rettegek a hétfőtől, pedig én soha életemben nem féltem a fogorvosoktól. Rettegek, hogy azt mondja hétfőn, ki kell húzni. Túl sokat olvastam ma, és mindenhol azt írják, hogy a gyulladt fog húzása brutálisan fáj. Nekem még soha nem fájt egy fogorvosi kezelés sem, mert hatott az érzéstelenítő. De ma nem kaptam!! Életemben semmi nem fájt így, mint ma ez, még a puklim is csak zsiborgott kicsit reggelig. De utána... A falat kapartam. 😞 Pedig én elvileg bírom a fájdalmat! Hát ma nem bírtam, folyt a könnyem már a rendelőben is.

Úgyhogy most mindent be kell vetnem, még ha csak a lelkemnek használ is.

2022. jún. 29. 23:18
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Persze ez piszkosul rossz, de az antibiotikum hétfőre leviszi, nyugodj meg. Az, hogy a fogad sorsa mi lesz azt nem tudom, de annyira gyulladt nem lesz, hogy egyáltalán ne hasson az érzéstelenítő. Egyébként amíg nem megy le a gyulladás, addig úgysem húzzák ki, kezelni is elég nehézkes, szóval ha még hétfőre kaparod a falat, akkor a kezelést el lehet halasztani akár. Nekem is nemrég volt ilyen, a fél arcom bedagadt, fájt borzalmasan, de antibiotikum és Cataflam levitte pár nap alatt szerencsére, 3 napig megőrültem én is, akkor kezdett elindulni a folyamat és lement a duzzanat. Mondjuk én magánban voltam, alapból adtak érzéstelenítőt.
2022. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is magánban voltam. Nekem egy előző orvos (szintén magán) nem vette észre, hogy 2 gyökere van a fognak, és csak az egyik gyökerét kezelte, és azt az egyet is rosszul csinálta meg. Nem is fájt egyébként, azzal mentem, hogy félig kiesett a tömés. Az új dokim most gyökérkezelte rendesen, erre begyulladt. Ma meg újra tisztították, de most nem kaptam érzéstelenítőt, és nyomkodta a puklit. Hazajöttem, brutálisan elkezdett fájni, és totál bedagadt az arcom. Nem tudom most miért nem kaptam érzéstelenítőt. De ha hétfőn sem kapok, én belehalok ott a székben, ha megint úgy fog fájni, mint ma. 😭 Holnap veszek cataflamot. Legutóbb is azt kellett szednem gyökérkezelés alatt, biztos jobb, mint az algoflex.
2022. jún. 29. 23:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Az orvosnak nem tűnt fel, hogy fáj? Mért nem szóltál?
2022. jún. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Mondta is, hogy most ez kicsit fájni fog, bocsánat. Az előző orvosomnál is volt olyan a gyökérkezelés egy fázisában, hogy azt mondta, most nem adhat érzéstelenítőt, mert tudnia kell, mikor érzékeny. Gondolom ez is egy ilyen eset volt. Biztos nem szándékosan szenvesztett. De még az is lehet, hogy közben adott, csak nem hatott. 😄 De szerintem nem adott, gondolom észrevettem volna. 😄
2022. jún. 30. 07:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!