Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás esetén mire lehet...

Fogpótlás esetén mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Hány alkalom, és pontosan hogyan zajlik egy ilyen? Illetve három teljes fog (két kisőrlő és egy szemfog) pótlása esetén kb milyen végösszegre lehet számítani?
2022. júl. 9. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj árajánlatot fogorvostól. Minden eset más, látatlanban senki nem tudja megmondani hány vizit kell. Az árak pedig nagyon szorhatnak. Több fogorvoshoz menj el. Ez pár százezres tétel ha implantátum, ezért megéri több helyen érdeklődni.
2022. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem most volt,korona darabja a korzetiihez mentem 19ezer Ft /db. Nekem 5 alkalom,szép,kényelmes fog. 5fogat pótolt,95ezer Ft,de viszonylag olcsó. Nem mindegy h milyen fog pótlás,korona vagy implantatum mert annak 200ezer Ft/db körül. Maganban meg dragabb
2022. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sem az nem derül ki, hogy milyen pótlás, sem az, hogy milyen anyag, vagy hány tag. Ez a kérdés így most olyan, mintha azt akarnád tudni, hogy mennyibe kerül egy autó, de nem mondod el, hogy egy fullosan felszerelt német prémiumot akarsz szalonból, vagy egy fapados Daciát használtan.

Azt sem tudjuk, hogy ez a 3 hiány egymás mellett van-e, ez sem lenne mindegy. Például írja a 2-es, hogy ő a koronát 19ezerért kapta darabját. Én körzetes (és magán) fogorvosként el nem tudom képzelni, hogy jött ki ez az ár, kivéve ha ő pont beletartozik a támogatott kategóriába, mivel a fogpótlás még a körzetes orvosnál is fizetős és csak bizonyos esetekben (62 felett, 18 év alatt pl) jár rá kedvezmény, ami azt jelenti, hogy az orvosi díjat a betegnek nem kell kifizetni. Én teljesen őszintén leírom, hogy én a technikusnak tagonként 16 ezret fizetek egy fémkerámiáért, ezért sem értem ezt a 19 ezret, 3 ezer forintból még talán az én anyagköltségem sem térítődik meg, nemhogy akkor az én és az asszisztensem munkadíja. Kivéve, ha műanyag, vagy esetleg K+B koronákról van szó, de előbbi esetén akkor elég csúf átverésről van szó, mert a műanyag ideiglenes, utóbbit nem tudom, hogy manapság ki és miért csinál, pl az én technikusom egyáltalán nem, mert mire a kellő anyagokat beszerzi, költségekben majdnem ott tart, mintha kerámiát készítene, csak utóbbi még szép is, a K+B meg annyit tud, hogy van. Vagy a másik opció, hogy valami isten háta mögötti orvosi rendelő, ahol amúgy is alig van fizetős beteg és a technikus is a garázsában kialakított “laborban” tevékenykedik.

Nálam a fémkerámia darabja 40ezer, és még így is áron alul adom, a környező kollégáknál 45 körül van, de tudok olyat, aki 50 felett adja (ugyanaz a technikusunk és az anyaghasználat is). Én úgy csinálom, hogy lecsiszolom a fogakat, de lenyomatot napokkal később veszek, hogy az íny meggyógyuljon (kivéve, ha készül ideiglenes is, akkor azonnal is veszek és napokkal később is). Kb 3-4 munkanap a váz, ezt lepróbáljuk, majd szintúgy 2-3 munkanap a kerámialeplezés. Átadás, ilyenkor szinte mindig ideiglenes ragasztom be, ha esetleg egy élő fog a sok macera miatt begyulladna, akkor le tudjam venni a hidat és úgy kezelhessem. Probléma mentesség esetén egy hétre rá végleges ragasztás. Tehát ez 5 alkalom.

2022. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 9. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok aki csinaltatta körzetinel a fogat :)

Igen egy pici faluban van Szabolcsban,és igen rendesek amúgy :)

Illetve egy fém szeru valamire tették rá a szint,így tudom elmagyarazni :)

2022. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magánorvosnál a fogkoronám dbja 40ezer ft volt
2022. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!