Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van (mi nincs) a nyelvemen?

Mi van (mi nincs) a nyelvemen?

Figyelt kérdés

Szoktam a nyelvemet fogkefének a kefés oldalával mosni fogmosás után (fogkrémmel), hogy leszedjem róla a lepedéket. Plusz szájvizezek (alkoholmentes lila listerine).


Viszont 1-2 hete azt vettem észre, hogy egyre több kis 1 cm átmérőjű "üres" rózsaszín rész van a nyelvemen, ahol lepedék sem tud keletkezni. Úgy gondolom, hogy ez meg már a ló túloldala és esetleg ízlelőbimbókat sérthettem meg, vagy ez valami rossz dolog ami terjed? Mert egyre több ilyen kis terület van.


2022. aug. 22. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
“ Ha a nyelveden szabálytalan körvonalú vöröses, foltok jelennek meg, amelyek úgy néznek ki, mint szigetek a térképen, elmondhatod magadról, hogy „térképnyelved” van. Ez teljesen ártalmatlan. Vándorló nyelvgyulladásnak is nevezik, mert a foltok elmúlnak, majd új helyen tűnnek fel.”
2022. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!