Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt foggal más is...

Gyökérkezelt foggal más is járt így?

Figyelt kérdés

Még két hete vacsora közben "pattant" az egyik tömött, gyökérkezelt fogam. Nagyon fájt az ínyem, irány az ügyelet. Sürgősségi fogászaton a doki szerint még menthető volt a dolog. Csak letört belőle egy rész, koronát húzott rá. Azt mondta, hogy a fájdalom el fog múlni. Eltelt 2 hét és Q...vára fáj, ha ráharapok. Szúró fájdalom mélyen, a fog alatt.

Normális ez? És a feleségem szerint büdös lett a leheletem.


Maszek fogorvos most nem fér bele anyagilag :/



2022. aug. 29. 09:37
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor be van gyulladva. Anno nekem is volt ilyen, csak akkor az még tömve volt, aztán ideiglenes korona, na utána míg a korona készült, jól be is gyulladt, nekem is volt szaga, sajnos gyökérkezelni kellett. Sajnos a korona alatt is begyulladhat.
2022. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve szenvedek egy (most már) gyökérkezelt foggal. Tavaly kb ilyenkor csak pótolták a letört darabot, de ekkor még csak egy sima tömött fog volt. Ha enni próbáltam vele, pont ugyanolyan fájdalmam volt, mint amit leírtál. Annyi, hogy nekem folyadékra is (ha hideg, ha meleg, ha langyos, ha cukros, ha cukormentes) éles fájdalommal reagált. Visszamentem az orvoshoz egy röntgenlelettel, azt mondta, a gyökércsúcson lát egy icipici gyulladást, de az olyan, hogy még csak fájdalmat sem okozna. Kicsit csiszolt a fogból, hátha csak magasra sikerült a tömés, és az okozza a fájdalmat. A fájdalom nem szűnt meg. Nem volt állandó fájdalmam, de időről időre beindult a fogam. Ilyenkor vagy pálinkával öblítettem meg, ami kiszedte a fájdalmat, vagy xilox fájdalomcsillapítóval.

Aztán tavasszal meguntam ezt az állapotot, elmentem magánrendelésre. Ott cirka 100 rugóért lett gyökérkezelve, ennek ellenére nagy néha (úgy havi 1 alkalommal) az az éles fájdalom előjön. Viszont nem tudom mitől. 2 hete egy csomag földimogyorót rágtam el ezzel a foggal, semmi bajom nem lett, máskor meg beindul, ha megeszem 2 szelet dinnyét.

Szeptember közepére van időm újra a fogorvoshoz, megint ránézünk, hogy mi a helyzet. Van mögötte az ínyben egy bölcsességfog, lehet az genyóskodik, és kisugárzik ide, de azon sem lennék meglepődve, ha góc lenne a fog alatt.

2022. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem volt egy gyökérkezelt, pótlásos fogam, az is állandóan érzékeny volt, az ínynél állandóan be volt gyulladva, múlt héten a mögötte a bölcsfogamat kihúzták, mert fájt mindenem már, most már nincs ínygyulladás sem. Ha érzékeny hidegre, akkor az lehet attól is, hogy a fognyak szabadon van, de a pótlás is lehet rossz, vagy magas. Szóval sok oka lehet. Vagy a gyökértömés van mélyen. Nekem gyökértömés csere is volt egy fogamban magánban, mert fájt, sztk-ban kihúzták volna, de most már az is rendben van így. Persze drága volt, de megérte.
2022. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyulladást észre kellett volna venni és azt antibiotikummal kezelni. Valószínűleg Dalacin kúra lett volna ebből.


Mindenesetre még most sem késő, menj vissza és mondd el a panaszaid. Maszek fogorvosnál én 5 ezer forintot fizettem egy röntgenért meg egy ideiglenes tömésért. Azt csak kibírod.

2022. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen gyökérkezelt foggal, állandóan kezelgették, meg antibiotikumot írtak fel, de a vége húzás lett.
2022. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!