Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem kellene röntgent készíteni...

Nem kellene röntgent készítenie a fogorvosnak mielőtt elkezdi fúrni, esetleg gyökérkezelni azt a fogat ami miatt nyomásra érzékeny az arc csontom is? Pár hónapja be volt gyulladva ez a fog, jelenleg fájdalom nincs, de a szemem alatt megnyomva fáj.

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Dehogynem. Az én fogorvosom minden alkalommal csinál, amikor megyek, mégha panaszom nincs is, hiszen akkor is lehet ott valami amit ő észrevesz. De hogy anélkül álljon neki fúrni faragni, az elképzelhetetlen.
2022. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Dehogynem, mivel nagyon sokszor nem ott fáj, ahol a baj van. A fogak erről híresek pont, hogy simán átsugároz a fájdalom.


Ne hagyd röntgen nélkül, hogy megfúrjon és főleg ne hagyd a gyökérkezelést. És ha nem talál semmit, akkor lehet, hogy nem is a fogaiddal van bajod. Pl vannak olyan izomgörcsök, amik a fogakba sugároznak ki. Szóval mindenképp kérj röntgent.

2022. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tuti,hogy azzal a foggal van gond, mert be volt durranva egy hónapja, azóta van ez, hogy érzékeny a szemem alatt kb. 2cm.rel ha megnyomom, illetve akkor is érzek valami furcsát ha pofa zacskómat megnyomom kifele a nyelvemmel.

Régebben ő is készített mindig röntgent, de most nem említette.

2022. szept. 14. 15:52
 4/17 anonim ***** válasza:

Nálam szinte minden gyökérkezelésnél nyilvánvalóan szuvas volt a fog, menet közben derült ki, hogy gyökérkezelni kell. Szerintem ez egyértelmű eset röntgen nélkül is.


Egyszer terhesen mentem oda erősen sajgó (mint kiderült, gyulladt) foggal, és éppen nem is volt kisröntgen a rendelőben felújítás miatt. Az tömés alatti szuvasodás volt, a néhány héttel azelőtti vizsgálaton nem derült ki, hogy baj van. Ott megkérdezte, hogy biztos ez a fog-e, szóval gondolom továbbra se látszott a szuvasodás, bemondásra kellett döntenie, már csak a terhességem miatt is.

2022. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Most nem értem. Aggódsz, hogy majd úgy áll neki a gyökérkezelésnek, hogy nem csinál előtte röntgent, vagy már elkezdte a kezelés és még nme csinált?


Neked teljesen felesleges ezen rugóznod. Ha az előbbi eset áll fenn, igazából nem mondta, hogy nem fog, minek pánikolsz.

Ha pedig az utóbbi, mivel egy gyökérkezelés többlépéses folyamat, bőven ráér a második ülésben is röntgent készíteni.

2022. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Most nem értem. Aggódsz, hogy majd úgy áll neki a gyökérkezelésnek, hogy nem csinál előtte röntgent, vagy már elkezdte a kezelés és még nem csinált?"

Így van!

Félek, hogy esetleg olyan helyre adja be az injekciót ahol gyulladt és fájni fog.

(jelenleg nem fáj alapból, de nyáron be volt durranva olyannyira, hogy a nyelvemmel megnyomtam a fogat és fájt)

Vagy egyáltalán menthetetlen a fog és húzni kell, felesleges fúrni, faragni.

Másik oldalon ugyanezzel a foggal ugyanez a tünet volt és húzni kellett.

Fájt az arccsontom a szemem alatt a gyökér vége körül ha megnyomtam.

A dühítő, hogy nem látszanak ezeken a fogakon problémák, a fogorvosnak is jobban meg kellett néznie, mert annyira közel vannak egymáshoz, hogy szinte azért szuvasodott el.

2022. szept. 15. 06:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy fogat kell-e gyökérkezelni, azt éppenséggel többnyire röntgen nélkül is el lehet dönteni objektív vizsgáló módszerekkel sőt, vannak olyan gyulladások, amelyeknek semmilyen radiológiai jele nincs, “csak” tünetek, amelyek alapján döntünk a kezelés mellett. Tehát önmagában az, hogy röntgen nélkül kezdett el egy kezelést nem hiba, az inkább arra jó, hogy adott gyulladás sejtését igazolja, vagy tájékozódjon előre bizonyos anatómiai viszonyokról. Esetleg a gyulladás mértékét ellenőrzi, hogy van-e egyáltalán értelme nekiállni kezelgetni, vagy jobb kihúzni.
2022. szept. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a fogad gyulladt, és fáj. Ezen az érzéstelenítés nem fog rontani. A beszúrásnak minden adott fog esetében megvan a helye. Nagyon gyulladt környezetben előfordul, hogy nem tud olyan jól érvényesülni az érzéstelenítő hatóanyag, akkor adnak még.

Az előttem szólónak igaza van. Eldönteni, hogy gyökérkezelésre van szükség, nem feltétlenül kell röntgen. De valószínűleg a kezelés folyamán fog készíteni.

2022. szept. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Gyulladt és fájHAT*
2022. szept. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Hogy egy fogat kell-e gyökérkezelni, azt éppenséggel többnyire röntgen nélkül is el lehet dönteni objektív vizsgáló módszerekkel sőt, vannak olyan gyulladások, amelyeknek semmilyen radiológiai jele nincs, “csak” tünetek, amelyek alapján döntünk a kezelés mellett. Tehát önmagában az, hogy röntgen nélkül kezdett el egy kezelést nem hiba, az inkább arra jó, hogy adott gyulladás sejtését igazolja, vagy tájékozódjon előre bizonyos anatómiai viszonyokról. Esetleg a gyulladás mértékét ellenőrzi, hogy van-e egyáltalán értelme nekiállni kezelgetni, vagy jobb kihúzni."


Igen, én is ezen agyalok, hogy talán a röntgenből tudna arra következtetni, hogy mi a helyzet a foggal, számomra aggasztó, hogy kívülről megnyomva fáj ott a gyökér körül, felett.

Pár éve másik oldalon ugyanezt a fogat azért huzattata ki ugyanez a fogorvos, mert kampós volt a gyökér vége, ezért nem állt neki kezelni, ugyanígy szint észrevétlenül ment tönkre, ugyanott nyomva fájt (csak a másik oldalon ugye) mer nincs hely a fogak közt.

Már azon is gondolkodom, hogy máshol csináltassak röntgent, de az meg mégis milyen, hogy röntgennel, véleménnyel megyek oda hozzá....

2022. szept. 15. 08:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!