Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz, hogy a mai szájvizekbe...

Igaz, hogy a mai szájvizekbe már nem tesznek alkoholt?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogdokinál kontrollon, és ott megkérdeztem őt arról, hogy szabad-e, és nem baj-e az, ha én állandóan csak alkoholos szájvizet használok, és alkoholmenteset már szinte sose. Ő erre pontosan azt a választ adta, hogy az utóbbi években, és Európában történt kutatások után, a mai szájvizekbe már nem tesznek alkoholt, még akkor is ha rá van irva hogy alcohol (és nem alcohol-free), és hogy igazából ami az intenziv csipős érzést adja a szádban amikor zubogtatsz, az a menta, és nem az alkohol. Na most a szájvizek dobozára miért van ráirva hogy alkoholos vagy mentes? Ez a fogorvos mennyire mondott hülyeséget nekem? Valaki ezt alá tudja támasztani? :D Az alkoholos szájvizekben az alkoholra mondják azt, hogy kiszáritja a szád, és nem is biztos hogy jó, hogy mindig azt használod?
2022. szept. 14. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez kb. olyan, hogy a tésztára rá van írva, hogy 4 tojásos, de ha nem hiszem el, akkor nem annyi? Nem tudom szájvíz hogy van, nem is érdekel, de ha rá van írva, akkor van benne, nem igazán látom értelmét, hogy ráírják, közben meg tudják nincs benne. A mentol meg alkoholmentesen is csípne. Egyébként én mindig olyan veszek, amire nincs alcohol free felirat, mert az ízre is borzalmas,mondjuk a címkéjét nem szoktam a másiknak sem elolvasni. Azt gondolom még talán amiatt lehet ráírva, hogy tartalmaz alkoholt, mert a szonda esetleg érzékeny lehet valamelyik összetevőre.
2022. szept. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Továbbra is fennáll, hogy alkohol- vagy klórhexidintartalmú szájvizeket inkább terápiásan kell alkalmazni, nem minden nap! (Azaz a szájvizek majdnem mindegyikét.)


Listerine-nek van Zero nevű szájvize, ami alkoholmentes. De nem fizetnek engem, szóval azt is leírom, hogy biztos van csomó más is.

2022. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De srácok én nem ezt kérdeztem, illetve nem a bizonytalanság miatt tettem fel ide kérdést a gyártók részéről, AZ ORVOS részéről van meg bennem a bizonytalanság, hogy miért mondott vajon ilyen butaságot :) Illetve akart volna hülyének nézni. Szó szerint azt mondta, hogy az alkoholos szájvizekben nincs alkohol, mert már nem tesznek bele az utóbbi években a sok káros kimutatás miatt, hanem csak menta van benne, és azért csíp. Miközben mindannyian, akik veszünk szájvizeket tudjuk, és látjuk az üvegeken feltüntetve, hogy az egyik alkoholos, a másik alk.mentes. Illetve természetesen a káros mellékhatásokról hosszútávon az alk. szájvizeket illetően én is tudok, ezért IS kérdezem. :) Valaki esetleg, kérlek?
2022. szept. 16. 15:19
 4/6 A kérdező kommentje:
A Lacalut szájvizeknél, de pl a Listerine-nél is külön hátul rá van írva az üvegre, ha jól emlékszem kb igy fogalmazva, hogy "ALKOHOLOS HATÁSA MIATT üdítő, frissitő érzést ad" blablabla.. nos akkor nem értem.
2022. szept. 16. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem lenne benne, csak rá van írva, akkor már régen megbüntette volna a hatóság őket emiatt. Mert az a minimális alkohol ami benne van, kire lesz káros? Akkor van gond, ha egy terápiás szájvizet hosszú ideig használ valaki. A szájvizet nyilván nem arra találták ki, hogy valaki 1 éven keresztül minden nap használja.
2022. szept. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék, ha bármelyik szájvízben alkohol lenne! Aztán azért büntessen meg a rendőr, mert kiváló a szájhigiénéd?
2022. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!