Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az megszokott dolog, hogy a...

Az megszokott dolog, hogy a kihúzott fog helyén egy gézcsík van napokig?

Figyelt kérdés

Múlt pénteken kihúzták a bölcsességfogam, tegnap este raktak rá akármibe itatott gézcsíkot (egy másik fogorvos aki éppen rendelt, mikor fájt).


Most azt mondta a doktornőm asszisztense telefonon, hogy csütörtök délelőtt kiszedik, és kapok másikat.

Csak tudtommal nem felszívódó, és fele belelóg a sebbe, ami meg húzódik össze folyamatosan...



2022. szept. 20. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Fájdalomcsillapítós géz.Ha zavar szedd ki.
2022. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a seb ne húzódjon még össze. Ha váladék jön belőle távozni tudjon szabadon. Ez az eljárás, főként problémás bölcsességfog esetén.
2022. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel idegen test van benne, nem tud összezáródni.
2022. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem jellemző. Nem vagyok orvos. 1 napnál tovább? Még nem hallottam ilyesmit.
2022. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, az valószínűleg egy jodoformos csík, ami a gyulladásodat hivatott csökkenteni, általában naponta/pár naponta cserélik, panaszmentességig.
2022. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan elmondták, hogy az a csík mi célt szolgál:

Persze csak az írásodból tudok következtetni, de valszeg fogmedergyulladásod lett, mely esetben a kezelés részét képezi egy ilyen csík (általában jodoformos vagy kámforos) sebbe helyezése, ami segít a sebet fertőtleníteni. Azért lóg ki a fele, hogy könnyen ki tudja venni az orvos. Ne piszkáld, mert akkor teljesen feleslegessé válik az orvos munkája, nehezen fog gyógyulni a seb, te meg nyilván az orvost fogod hibáztatni, ha nem az elképzeléseid szerint alakulnak a dolgok.

Aki meg nem ért hozzá, az tartsa már meg a magánvéleményét! 4 éve praktizálok fogorvosként, ami nem sok, de biztosan több, mint az átlag gyakorin portyázó laikus kommentelő. Fájdalomcsillapító géz? Életemben ilyenről nem hallottam, nem is létezik. Pláne azt tanácsolni, hogy kivegye, amikor direkt van ott …

2022. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6:


csak azt furcsálltam, hogy 2 és fél napig benne lehet, már alig emlékeztet gézcsíkra.


egyébként nem, nem igazán mondták el, mert egyszer sem volt időpontom, és eléggé sietett mind2 orvos.


Nem piszkáltam, még benne, és köszi a választ.

2022. szept. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!