Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog probléma?

Bölcsességfog probléma?

Figyelt kérdés
Szerintetek ki kell húzni a bölcsességfogamat? Szerdán nagyon elkezdett fájni, épp nő és nagyon oldalt van, kijjebb sokkal, mint a többi fogam, vágja kicsit belül a számat. El akartam menni fogorvoshoz, hogy kihúzzák, mert nagyon be volt gyulladva, de ma már alig fáj. Még érzem, hogy kicsit karcolja a számat, mikor eszem vagy beszélek, de alig fáj és alig van már begyulladva, de mégis nagyon rossz helyen nőtt. Szerintetek menjek így is fogorvoshoz, hogy húzzák ki? Vagy várjak még, mert lehet nem fog csinálni ott a fog semmi rosszat?

2022. szept. 26. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy húzni kell, a fog növekedése sajnos fájdalommal jár

De mindenkép nézze meg egy fogorvos vagy szájsebész

2022. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy fogorvossal megnézeted, még nem biztos, hogy ki kell húzni,viszont sokszor fog még fájni.
2022. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En a helyedben kikernem egy fogorvos velemenyet. Azzal hogy elmesz, megkerdezed, es megnezi, azzal semmi rossz nem tortenik. En pont ma lettem tul a 2. bolcsessegfogam kihuzasan. Mind a ketto felso volt. Az elso az letort, nem teljesen, de eleg nagy lyuk volt benne. Huztam ameddig tudtam, honapokat, es mar a vegen fajt mire elmentem kihuzatni. Most ez kb 2 hete torhetett le, egy heten belul 3x tort le belole, kb a fogam vele mar hianyzott. Ha nem tort volna le egyik sem, akkor nem huzatom ki.

A 2 also az eleg sokszor be volt gyulladva amikor nott, az egyik az (tenyleg) piciket ferde. De semmi bajuk, amiota teljesen kinottek (kb 2 eve) azota nem fajtak, nem szuvasodik, es nem zavar azota. Elotte sokat raharaptam a szamra vele, volt hogy gennyesre gyulladt amikor nott. Fogorvos azt mondta nekem, hogy amig nincs vele kulonosebb problema, addig felesleges kihuzatni.

2022. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!